1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail Doğu Kudüs’te Filistinlilere Ait Bir Binayı Yıktı!
İşgalci İsrail Doğu Kudüs’te Filistinlilere Ait Bir Binayı Yıktı!

İşgalci İsrail Doğu Kudüs’te Filistinlilere Ait Bir Binayı Yıktı!

İşgalci İsrail yönetimine bağlı güçler, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Ra’s el-Amud Mahallesi’nde Filistinlilere ait iki katlı bir binayı “ruhsatsız olduğu” gerekçesiyle yıktı.

13 Eylül 2017 Çarşamba 13:20A+A-

İşgalci İsrail yönetimine bağlı Kudüs Belediyesi’nin ekipleri, Filistinli Muttasim ve Muntasir Ebu Farha kardeşlere ait binanın yıkımı için çok sayıda polis eşliğinde işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Ra’s el-Amud Mahallesi’ne geldi.

AA’nın görgü tanıklarına dayandırdığı haberine göre, işgalci belediyeye ait dozerler tarafından yıkım gerçekleştirilirken, evin etrafını saran işgalci İsrail polisleri de bölgeye kimseyi yaklaştırmadı.

İşgalci İsrail makamları, Doğu Kudüs’te Filistinlilere ait binlerce evi “ruhsatsız” olduğu iddiasıyla yıkma tehdidinde bulunuyor.

İsrail’e bağlı belediyenin kendilerine ruhsat vermekten kaçındığını ve söz konusu uygulamanın hiçbir hukuki dayanağının bulunmadığını ifade eden Filistinliler ise bunun “İsrail’in yıldırma ve kenti Yahudileştirme politikalarının parçası” olduğunu belirtiyor.

Yerel ve uluslararası insan hakları örgütleri de İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’te yaşayan Filistinlilere ev yapma izni vermeyerek şehirdeki sayılarını azaltmaya çalıştığını ifade ediyor.

Filistin Kurtuluş Örgütü’ne (FKÖ) bağlı Abdullah el-Havrani Araştırma ve Belgelendirme Merkezi’ne göre, İsrail makamları, geçen yıl Filistinlilere ait 488 ev ile çeşitli amaçlarla kullanılan 535 tesisi yıktı.

HABERE YORUM KAT