1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsgalci Askerlerin Yaraladığı Filistinli Çocuk Hayatını Kaybetti
İsgalci Askerlerin Yaraladığı Filistinli Çocuk Hayatını Kaybetti

İsgalci Askerlerin Yaraladığı Filistinli Çocuk Hayatını Kaybetti

İşgalci İsrail askerleri, bu sabah işgal altındaki Batı Şeria'da düzenlenen gösteride gerçek mermiyle 15 yaşındaki Filistinli çocuğu yaraladı. Filistinli çocuk, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

11 Mart 2020 Çarşamba 13:54A+A-

İsrail askerlerinin bu sabah işgal altındaki Batı Şeria'da düzenlenen gösteride gerçek mermiyle yaraladığı 15 yaşındaki Filistinli çocuk şehit oldu.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Nablus kentine bağlı Beyta beldesi yakınlarındaki eylem sırasında İsrail askerlerince başından gerçek mermiyle vurulan Muhammed Abdulkerim Hamayil kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Bu sabah gösteri düzenlenmişti

Filistinli bir grup bu sabah Beyta beldesi yakınlarındaki El-Urme Tepesi'nde yasa dışı Yahudi yerleşim birimi faaliyetini engellemek için gösteri düzenlemişti.

İsrail askerlerinin Filistinli göstericilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle saldırması üzerine aralarında Hamayil'in de bulunduğu 17 Filistinli yaralanmış, çok sayıda Filistinli ise atılan gazdan etkilenmişti.

Filistin Kurtuluş Örgütü'ne bağlı Ayrım Duvarı ve Yahudi Yerleşim Birimleriyle Mücadele Konseyi dün Yahudi yerleşim birimi inşasını önlemek için Urme Tepesi'nde bugün için eylem çağrısında bulunmuştu.

HABERE YORUM KAT