1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İranlı Askerden İtiraf: Suriye'ye Cihat İçin Geldim
İranlı Askerden İtiraf: Suriye'ye Cihat İçin Geldim

İranlı Askerden İtiraf: Suriye'ye Cihat İçin Geldim

Suriye'nin Dera kentinde savaşırken direnişçiler tarafından esir alınan İranlı asker İmad Caferi, İran'dan 3 bin kişilik bir askeri birlikle cihat için geldiğini söyledi.

27 Şubat 2015 Cuma 14:21A+A-

Suriye'nin Dera kentinde savaşırken direnişçiler tarafından esir alınan İranlı asker İmad Caferi, İran'dan 3 bin kişilik bir askeri birlikle cihat için geldiğini söyledi. 

Dera'nın Şeyh Miskin beldesi yakınlarında esir alınan Caferi,  ''Ayetullah Şirazi'nin izniyle Suriye'ye cihad için geldim. İmam Hüseyin'in bir taraftarı olarak Hazreti Zeyneb'in türbesini korumak, Sünnileri öldürmek için geldim" dedi.

 İran'dan 3 bin kişilik bir güçle Şam'a geldiklerini belirten Caferi, şunları ifade etti:

"İki ay önce Şam'dan Lübnan Hizbullah örgütü üyeleri, Afganistanlı ve Pakistanlılardan oluşan 900 kişilik milis bir grupla Dera'ya geçtik. Buradaki görevimiz, Şam'ın güneyini korumak ve muhaliflerin Dera-Şam otobanında ilerlemesini engellemekti. Benim içerisinde bulunduğum tugay, İran Devrim Muhafızlarına bağlı Fatimiler Tugayı'ydı. Çatışmalar esnasında bize takviye güç gönderilmesine rağmen muhalifler o bölgeyi ele geçirdi.''

AA

HABERE YORUM KAT