1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. İran’daki Gösterilerde 3 Polis Öldürüldü
İran’daki Gösterilerde 3 Polis Öldürüldü

İran’daki Gösterilerde 3 Polis Öldürüldü

İran'da Gonabadi tarikatı liderinin gözaltına alınması sonrası başlayan olaylarda göstericilerden birinin otobüsle güvenlik güçlerinin arasına girdiği ve 3 polisi öldürdüğü açıklandı.

20 Şubat 2018 Salı 13:03A+A-

İran'ın başkenti Tahran'da Gonabadi tarikatı lideri (Alevi dedesi) Nimetullah Reyahi'nin gözaltına alınmasına tepki gösteren tarikat mensuplarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 3 polisin öldürüldüğü bildirildi.

İran'ın resmi ajansı IRNA'daki habere göre, İran Polis Teşkilatı (NACA) sözcüsü Sait Muntezirulmehdi, göstericilerden birinin otobüsle güvenlik güçlerinin arasına girdiğini ve 3 polisi öldürdüğünü doğruladı.

Olayın Tahran'ın Pasdaran Caddesi'nde meydana geldiği bilgisini veren Muntezirulmehdi, 3 polisi öldüren gösterici ile saldırıyla ilgisi olan "rejim karşıtı" 8 kişinin daha gözaltına alındığını açıkladı.

Hadisenin yaşandığı bölgede durumun kontrol altında olduğunu ifade eden Muntezirulmehdi, güvenlik güçlerinin yeni olayların çıkmaması için her türlü tedbiri aldığını söyledi.

Tahran'da Gonabadi Tarikati lideri Nimetullah Reyahi, dün polis tarafından gözaltına alınmış ve sevenleri buna tepki göstermişti, ilerleyen saatlerde tepkiler rejim güçleriyle çatışmaya dönüştü.

HABERE YORUM KAT