1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Irak Siyasi Krizi Vataniyye Koalisyonu ile Aşmaya Çalışıyor
Irak Siyasi Krizi Vataniyye Koalisyonu ile Aşmaya Çalışıyor

Irak Siyasi Krizi Vataniyye Koalisyonu ile Aşmaya Çalışıyor

Irak Cumhurbaşkanı Masum, krizden çıkış için tüm tarafların katılımıyla bir komisyon kurulması için Vataniyye Koalisyonu lideri Allavi ile anlaştı.

19 Nisan 2016 Salı 11:56A+A-

Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum'un Vataniyye Koalisyonu lideri İyad Allavi ile ülkedeki mevcut krizden çıkmak için bir komisyon kurulması konusunda anlaştığı bildirildi.

Allavi'nin basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Masum ile Allavi'nin ülkedeki krizi ve güvenliği tehdit eden unsurların değerlendirildiği bir görüşme gerçekleştirdiği kaydedildi. Krizin çözümü için diyalog kurulması gerekliliğine vurgu yapan Masum ile Allavi, eylem yapan milletvekillerinin de dahil olduğu tüm tarafların katılımıyla bir komisyon kurulmasına karar verdi.

Irak'ta siyasi gruplar arasındaki anlaşmazlık, teknokratlar hükümetinin kurulması konusunda yaşanan sorun nedeniyle daha da büyüyor. Bağdat'ın Tahrir Meydanı'nda Şii lider Mukteda es-Sadr yanlısı yüzlerce kişi de kurdukları çadırlarda teknokrat hükümetinin kurulması ve yolsuzlukla mücadele talebiyle başlatılan oturma eylemine devam ediyor.

HABERE YORUM KAT