1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. IKBY'den Erdoğan'a Tebrik Mesajları
IKBY'den Erdoğan'a Tebrik Mesajları

IKBY'den Erdoğan'a Tebrik Mesajları

IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani ve eski Başkan Mesud Barzani başta olmak üzere bölgedeki siyasi aktörler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seçim başarısından dolayı tebrik mesajları yayınladı.

26 Haziran 2018 Salı 20:00A+A-

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani başta olmak üzere bölgedeki siyasi aktörler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçim başarısından dolayı tebrik etti.

Başbakan Neçirvan Barzani, İslami Birlik Partisi Başkanı Selahaddin Bahaeddin, Adalet ve Demokrasi Koalisyonu Başkanı Berhem Salih ile Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Birinci Yardımcısı Kosret Resul, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi'ndeki zaferinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kutladı.

IKBY eski Başkanı Mesud Barzani de Türkiye'deki seçimlerin huzur ve barış içinde geçmesinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Adalet ve Demokrasi Koalisyonu Başkanı Salih de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'yi tebrik ederek, elde edilen başarının Türkiye ile Irak-IKBY arasındaki ilişkilere ve Ortadoğu'daki hassas dengelere olumlu etki yapması temennisinde bulundu.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum