1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. İhvan'dan Mübarek'e Son İhtar!
İhvandan Mübareke Son İhtar!

İhvan'dan Mübarek'e Son İhtar!

Müslüman Kardeşler, Mübarek'e istifa etmesi için son bir hafta verdi ültümatom verirken, gösteriler yeni boyut kazandı. Tahrir meydanında klinik ve okul bile açıldı.

08 Şubat 2011 Salı 19:38A+A-

Müslüman Kardeşler'in önde gelen isimlerinden Essam El Aryan, Guardian gazetesine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in istifa etmesi için son olarak bir hafta süre verdiklerini belirtti..

Ülkenin üst kademesindeki yönetimin çökeceğini ve Mübarek'in de böylece gideceğini açıklayan El Aryan, bu sürecin çok uzun sürmeyeceğini söyledi. Müslüman Kardeşler'in Mübarek'in haysiyetli bir şekilde gitmesini istediklerinin de altını çizdi.

El Aryan ayrıca şimdiki iktidardan imtiyazları alabilmenin onların zayıflıklarını gösterdiğini, devrim yolundan geri dönüş olamayacağını ve bunun çok uzak olmadığını vurguladı.

Siyasal reform girişiminin bir parçası olarak siyasal tutuklulardan bazılarının serbest bırakıldığı belirtildi. İçişleri bakanlığından yapılan açıklamada iyi niyet gösterisi olarak 34 siyasi tutuklunun serbest bırakıldığı açıklandı.

Mısır'da özellikle İhvan-ı Müslimin üyesi çok sayıda tutuklu bulunuyor. Bunlardan bir ksımının1982 yılından beri tutuklu kaldığı bildiriliyor.

Bu arada gösteriler yeni boyut kazandı. Tahrir meydanında toplanan kalabalık meydan dışına yönelme işaretleri verdi. Meydanda acil durumlar için klinik açıldı. Okula gidemeyen öğrenciler için okul açıldığı haberleri de geliyor.

Dünya Bülteni

HABERE YORUM KAT