1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. İhvan, Türkiye'nin Tavrından Memnun
İhvan, Türkiyenin Tavrından Memnun

İhvan, Türkiye'nin Tavrından Memnun

Müslüman Kardeşler Cemaati Türkiye hükümetinin işgal rejimine karşı gösterdiği onurlu tavrı takdir etti.

04 Eylül 2011 Pazar 16:00A+A-

Mısır'da faaliyet gösteren Müslüman Kardeşler Cemaati, Türkiye hükümetinin Siyonist işgal rejimi büyükelçisini ülkeden kovma ve diplomatik temsil düzeyini düşürme kararını memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek hükümetin bu tavrının onu seçen halkın iradesini yansıttığını söyledi.

Müslüman Kardeşler Cemaati, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Türkiye'nin Mavi Marmara gemisine Gazze Şeridi'ne insani yardım götürürken saldıran, dokuz aktivisti katleden ve işlediği cinayet dolayısıyla Türkiye'den özür dilemeyi reddeden Siyonist işgal rejimine karşı kararlı bir tavır sergilediğini ifade etti.

Siyonist işgal rejimi büyükelçisinin ülkeden kovulmasını, diplomatik temsil düzeyinin 2. katiplik seviyesine düşürülmesini, askeri anlaşmaların dondurulmasını ve Gazze'ye uygulanan ablukanın Uluslararası Adalet Divanı'na taşınmasını kararlı bir tavır olarak nitelendiren Müslüman Kardeşler Cemaati, Türkiye hükümetinin bu tavrının halkına, onuruna ve çıkarlarına saygı duyan bir devletin tavrını ifade ettiğini söyledi.

Müslüman Kardeşler Cemaati, Türkiye hükümetinin halkın özgür iradesiyle seçilen bir hükümet olduğunu ve söz konusu tavrının halkın iradesini yansıttığını belirtti.

Yayınladığı bildiride Türkiye'nin tavrından duyduğu memnuniyeti dile getiren Müslüman Kardeşler Cemaati, Siyonist işgal güçlerince askerleri şehit edilen Mısır'ın da aynı kararlı tavrı ortaya koymasını beklediklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT