1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. İhvan İsrail İçin Tehlike
İhvan İsrail İçin Tehlike

İhvan İsrail İçin Tehlike

Mossad’ın eski şeflerinden Avi Dihter, Mısır ile işgal rejimi arasındaki barışın önünde duran en büyük engelin İhvan olduğunu iddia etti.

28 Kasım 2011 Pazartesi 12:11A+A-

Siyonist istihbarat teşkilatı Mossad’ın eski şeflerinden Avi Dihter, Mısır ile işgal rejimi arasındaki barış anlaşmasının önünde duran en büyük engelin Mısır’da büyük sorun olan Müslüman Kardeşler Cemaati olduğunu iddia etti.  

İslam ülkelerindeki İslamî akımların isimleri ayrı olsa da aynı hedefi paylaştıklarını, Mısır’daki Müslüman Kardeşler'le Gazze’deki uzantısı arasında görüşme trafiğinin hızlandığını belirten Dihter, Müslüman Kardeşler'in Mısır’daki seçimleri kazanmasının olumsuz sonuçları olacağını söyledi.

Mısır'la barışın iki ülkenin de yararına olacağını kaydeden Dihter, ancak Müslüman Kardeşler'in Mısır'daki etkisinin artmasıyla bu konuda güvence veremeyeceklerini ifade etti.

Hüsnü Mübarek iktidarı döneminde Mısır’ı çiftliği gibi kullanan işgal rejimi, Mısır halkının kendisini sorgulamasını ve eleştirmesini, işgal rejimine tepki göstermesini ve tehditlerine tehditle karşılık vermesini hazmedemiyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT