1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. İhvan, Baradey İçin 100 Bin İmza Topladı
İhvan, Baradey İçin 100 Bin İmza Topladı

İhvan, Baradey İçin 100 Bin İmza Topladı

Mısır'da İhvan'ın, reform yanlısı çıkışlarıyla bilinen Baradey'e destek için ilk aşamada 100 bin imza toplaması Mübarek'i iyice telaşlandırdı.

22 Temmuz 2010 Perşembe 14:38A+A-

İhvan-ı Müslimin (Müslüman Kardeşler) Mısır'da Hüsnü Mübarek'in karşısına rakip olarak çıkan Muhammed El Baradey'e destek vermek için üyeleri arasında başlattığı imza kampanyasında 100 bin imza toplamayı başardıklarını açıkladı.

El Masril Yevm'in haberine göre ''Milli Değişim Hareketi''nin Mübarek'i seçimlerde geçme umudunu tazelemesi adına toplanan imzaların Mübarek'i telaşlandırdığı da iddia edildi.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Mısır'daki Müslüman Kardeşler Hareketi ülkede gerçekleştirilmesi öngörülen reformlar için Uluslararası Atom Enerjisi eski Başkanı Muhammed el-Baradei'ye tam destek vereceği bildirmişti.

El Alem televizyonunun bildirdiğine göre Müslüman Kardeşler Hareketi Genel Mürşidi Muhammed Bedii Uluslararası Atom Enerjisi eski Başkanı Muhammed el-Baradei'nin 7 maddelik değişim talebini teyit ederek bunun için bir imza kampanyası başlatma kararı almıştı. (Kaynak: Dünya Bülteni)

HABERE YORUM KAT