1. HABERLER

  2. BASIN AÇIKLAMASI

  3. "İfsat ve Sapkınlığın Yaygınlaştırılması Hak Olamaz!"
"İfsat ve Sapkınlığın Yaygınlaştırılması Hak Olamaz!"

"İfsat ve Sapkınlığın Yaygınlaştırılması Hak Olamaz!"

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, yayımladığı basın açıklamasında 26 Haziran Pazar günü İstiklal Caddesi'nde yapılması planan "Onur Yürüyüşü" adı altındaki ahlaksızlığı engellemesi için İstanbul Valiliği'ne çağrıda bulunuyor.

15 Haziran 2016 Çarşamba 17:04A+A-

Basın açıklamasının tam metni:

İstanbul Valiliği’ne Çağrımızı Yineliyoruz:

İfsat ve Sapkınlığın Yaygınlaştırılması Hak Olamaz!

Toplumun Ahlakını Hedef Alan Bir Eyleme İzin Verilmemelidir!

15 Haziran 2016

Tüm dünya halkları gibi, toplumumuz da küresel çapta bir dejenerasyon kıskacında. Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm insanlarımız çürümüş, kokuşmuş Batı kültürünün insan haysiyet ve şerefini ayaklar altına alan yönlendirmelerinin saldırısı altında. Alemlerin Rabbi’nin yarattığı en şerefli varlık olan insanın, hazcı, bireyci, her türlü ahlaki değer yargısından soyutlanmış sefil bir varlığa dönüştürülmesi hedeflenmekte.

Cinsel sapkınlıkların meşrulaştırılması, yaygınlaştırılması çabaları ise bu sistematik yozlaştırma kampanyasının tam merkezine oturmakta. Başta medya marifetiyle olmak üzere çeşitli araçlarla her türden sapkınlık ‘farklı cinsel kimliklere saygı’ kılıfıyla özendirilmekte, bu ahlaksızlığa karşı çıkışlar ise ‘tahammülsüzlük’, ‘hoşgörüsüzlük’ şeklinde karalanmakta, itham edilmekte. Öyle ki, kimi siyasilerin de desteğiyle bu rezilliğin, ahlaksızlığın eleştirilmesinin bile büyük bir kabahat, bir suç haline getirildiğini ve sapıklığa karşı çıkmanın adeta bir tabuya dönüştürüldüğünü ibretle izliyoruz.

Söz konusu dejenerasyon mahfilleri, son yıllarda bir hayli öne çıkmış, mesafe kazanmış görünen bu ölçüsüzlük ve kirliliğe gelecek hafta sonu İstiklal Caddesi’nde yapmayı düşündükleri bir etkinlikle ivme kazandırmayı planlamaktadırlar. LBGTİ adı altında örgütlenmiş bu çevreler, önceki yıllarda olduğu gibi, uluslararası destekçilerinin de katkısıyla ‘Onur Yürüyüşü’ adını verdikleri bu etkinlikle her türden cinsi sapkınlığı pervasızca teşhir etmeyi, yasal düzeyde sapkınlığı meşrulaştıracak düzenlemeleri zorlamayı hedeflemektedirler. Bu çerçevede, Orlando saldırısının kurbanlarıyla dayanışma adına, İstinye’deki ABD Başkonsolosluğu’nun, duvarına asılan devasa bayrak bu sistematik çürütme siyasetinin emperyalist güçlerden aldığı desteğin simgesi olmuştur.

İstanbul Valiliği’ni, halkımızı çürütmeye, temel ahlaki değerleri aşındırmaya, gelecek nesilleri ifsada yönelmiş ve tam bir uluslararası komploya dönüşmüş bu kampanyaya karşı tedbir almaya çağırıyoruz. Toplumun genel ahlakını ve huzurunu korumakla görevli bir kamu kurumu olarak İstanbul Valiliği geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl ve bundan sonra da bu tür çirkinliklere, azgınlıklara geçit vermemelidir! 26 Haziran Pazar günü Taksim ve İstiklal Caddesi gerekirse tümden yaya trafiğine kapatılmalı ama edepsizliğin, sapkınlığın kitlesel bir tarzda sergilenmesi görüntülerine asla zemin kılınmamalıdır!

Rıdvan Kaya
Özgür-Der Genel Başkanı

HABERE YORUM KAT

14 Yorum