1. HABERLER

  2. HABER

  3. İçişleri'nden Nihat Kazanhan Açıklaması
İçişleri'nden Nihat Kazanhan Açıklaması

İçişleri'nden Nihat Kazanhan Açıklaması

12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın Şırnak'ın Cizre ilçesinde öldürülmesiyle ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanlığı, olay yerindeki araç içindeki bazı güvenlik görevlilerinin kusurlu olabileceğini duyurdu.

21 Ocak 2015 Çarşamba 09:13A+A-

Bakanlığın internet sitesinden yapılan açıklamada, olay yerinde çatışma olmadığına ilişkin yerel makamlardan alınan ilk bilgilerin kamuoyuyla daha önce paylaşıldığı hatırlatılarak şöyle denildi:

"Bakanlığımız tarafından olayın aydınlatılması için mülkiye müfettişleri görevlendirilmiştir. Müfettişlerin ilk tespitlerine göre, olay yerinde bulunan aracın içindeki güvenlik görevlilerinden bazılarının olayda kusurlu olabileceği değerlendirilmektedir. Konu ile ilgili soruşturma her türlü ihtimal dikkate alınarak bütün yönleri ile devam etmektedir."

Başbakan Davutoğlu, 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada, "Herhangi bir şekilde emniyet görevlilerimizin kurşunlarıyla öldürülmesi söz konusu değil. Orada ne fiili bir müdahale ne de gaz kullanımı söz konusu oldu" demişti.

Polis kriminal raporunda da çocuğun başından Emniyet Müdürlüğü envanterinde bulunmadığı söylenen av tüfeği mermisi çıktığı belirtilmişti.

 

HABERE YORUM KAT