1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hüsnü Mahalli SANA Adına Akredite
Hüsnü Mahalli SANA Adına Akredite

Hüsnü Mahalli SANA Adına Akredite

Beşşar Esed’in ajanı olduğu ifade edilen Hüsnü Mahalli, Suriye'nin resmi haber ajansı SANA’nın Türkiye temsilcisiymiş.

18 Nisan 2012 Çarşamba 16:57A+A-

 

 Beşşar Esed'in Suriye'de giriştiği mezalime verdiği destekle bilinen ve en son Ahmet Hakan Coşkun'un “Tarafsız Bölge” isimli programında “Ordu, göstericilere neden kurşunlarla müdahale ediyor?” sorusuna "Biber gazı yok, İngiltere’den istedik vermediler" cevabıyla şimşekleri üzerine çeken Akşam gazetesi yazarı Hüsnü Mahalli'nin bu yöndeki açıklamalarının sebebi daha net anlaşılmaya başladı.

SANA AJANSI ADINA AKREDİTE

Timetürk’te yer alan habere göre Mahalli’nin Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne 1989 yılından bu yana akredite olduğu, ilk akreditasyonu da Suriye Arap Haber Ajansı (SANA) adına yaptırdığı ortaya çıktı. 1993-1999 yılları arasında BBC Arapça servisinden, 2000 yılında geçici olarak El Cezire Televizyonundan, 2001-2003 yılları arasında yine BBC Arapça servisinden ve 2004 yılından bu yana da tekrar Suriye Arap Haber Ajansından akredite edilen Mahalli’nin sarı basın kartı taşıdığı belirlendi.

Uzun yıllardır Türkiye'de yaşayan Mahalli'nin 2011 yılında da Türkiye vatandaşlığına geçtiği öğrenildi. 23 Mayıs 1949 yılında Suriye’nin Jarablous kentinde doğan Mahalli, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulundan 26 Kasım 1979 tarihinde mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulunda 20 Mayıs 1982 yılında tamamlayan Mahalli, 31 Ekim 1990 tarihinde İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktora eğitimini bitirdi. 

 

HABERE YORUM KAT

4 Yorum