1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hüseyin Gülerce'den Erdoğan'a Oy Sözü
Hüseyin Gülerce'den Erdoğan'a Oy Sözü

Hüseyin Gülerce'den Erdoğan'a Oy Sözü

AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan için en dikkat çekici destek Gülen Cemaati'nin önemli isimlerinden Hüseyin Gülerce'den geldi.

01 Temmuz 2014 Salı 14:33A+A-

Fethullah Gülen Cemaati'nin önemli isimleri arasında olan fakat 17 Aralık darbe girişiminden sonra yaptığı açıklamalarla Gülen Cemaati mensuplarınca da eleştirilen Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyunu Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğini açıkladı.

Gülerce, Erdoğan'ın AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasından sonra attığı twitle oyunun rengini belli etti.

İşte Gülerce'nin mesajı: "Sayın Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı milletimiz, ülkemiz ve devletimiz için hayırlı olsun. Ben de oyumla kendisini destekleyeceğim."

huseyin-gulerce-erdogan-a-oy-sozu-twitter.jpg

"Kullanıldık" demişti

17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinden sonra Gülen Cemaati'nin siyasi iktidara karşı aldığı tavra mesafeli duran Hüseyin Gülerce, 30 Mart seçimlerinden sonra yaptığı açıklamalarla gündem olmuştu. Gülerce, seçimlerde AK Parti karşıtı cephe alan Gülen Cemaati'ni eleştirerek, "Üslubumuzu kaybettik. Namus bildiğimiz üslubumuz. Biz bunu bıraktık hükümetle savaşa girdik, diyaloğu bıraktık çatışmacı dil kullandık" demişti.

Bu sözleri Cemaat içinde tepki gören Gülerce, Zaman'daki yazılarına ara verdi. Gülerce, 14 Mayıs'tan beri yazmıyor.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum