1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hollande, Netanyahu'nun Gelmesini İstememiş
Hollande, Netanyahu'nun Gelmesini İstememiş

Hollande, Netanyahu'nun Gelmesini İstememiş

Siyonist İsrail medyası, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın, Netanyahu'nun Paris'te dün gerçekleştirilen yürüyüşe katılmamasını istediğini yazdı.

12 Ocak 2015 Pazartesi 12:18A+A-

Tüm dünyanın gözü dün Paris'teki yürüyüşteydi. Fransa'da yaşanan saldırıların ardından çok sayıda lider sessiz yürüyüşe katıldı. Bir çok siyasi liderin katıldığı yürüyüşte Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da vardı.

İsrail'in Haaretz gazetesi ise çarpıcı bir iddia ortaya attı. Habere göre Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Netanyahu'dan yürüyüşe katılmamasını istemiş. Hollande'ın ulusal güvenlik danışmanı aracılığıyla bu yöndeki talebini illetiği, Netanyahu ısrar edince Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın katılımının şart koşulduğu iddia edildi. Hollande'ın böyle önemli bir günde "teröre karşı dayanışma" yerine, Yahudi-Müslüman ilişkileri, İsrail-Filistin çatışması gibi konuların ön plana çıkabileceği endişesini taşıdığı öne sürülüyor.

Dünkü yürüyüşte hem Abbas hem Netanyahu vardı. İki isim birbirlerine uzak durdu. Hollande'ın yaşananlar üzerine Abbas'ı en önde yürüttüğü iddiası da konuşuluyor.

Sadece Onun Korumaları Vardı

Öte yandan yürüyüş sırasında korumaları yanında olan tek ismin Netanyahu olması da dikkat çekti.

YAHUDİLERE FRANSA'YI TERK EDİN ÇAĞRISI

Netanyahu, Paris saldırılarının ardından ülkedeki Yahudileri, İsrail'e davet etmişti.

''İsrail’e göç etmek isteyen her Yahudi, burada sıcak bir kalp ve açık bir kucakla karşılaşacak'' diyen Netanyahu, özel bir ekibin Fransa’daki ve diğer Avrupa ülkelerindeki Yahudilerin İsrail’e göçünü artırmak için bu hafta bir araya geleceğini açıkladı.

İsrail’in son raporlarına göre, geçen yıl 6 bin Fransız Yahudisi İsrail'e göç etti.

 

HABERE YORUM KAT