1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Hizbullah Tutsakları da Mısır Zindanlarından Kaçtı
Hizbullah Tutsakları da Mısır Zindanlarından Kaçtı

Hizbullah Tutsakları da Mısır Zindanlarından Kaçtı

Abna haber ajansının bildirdiğine göre Hizbullah ile işbirliği içersinde casusluk yürüttüğü ithamıyla Mısır rejimin zindanlarında yatan Muhammed Yusuf Ahmed Mansur (Sami Şehab) diğer mahkûmlarla birlikte hapisten kaçtı ve şu anda Lübnan yolunda.

03 Şubat 2011 Perşembe 23:34A+A-

Siyonist medya kaynakları bu hadiseyi kınayarak Hizbullah'a bağlı bir komando biriminin Hizbullah ve Hamas üyelerini Mısır zindanlarından kaçırdığını iddia etti. Fakat Hizbullah'a yakın bir kaynak Kuveyt gazetesi Rey el Âlem'e yaptıkları açıklamada bu iddiayı reddederek Şehab'ın Vadi en Netrun zindanından kendi kendisine ve beraberinde diğer mahkûmlar olduğu halde kaçtıklarını belirtti.

Aynı şekilde Mısır rejimi tarafından Hizbullah ile işbirliği yapmakla suçlanan bazı Mısırlı müslümanların da Mısır halkı tarafından zindanlardan kaçırıldıkları belirtiliyor.

Mübarek rejimi tıpkı diğer diktatörlükler gibi Hizbullah'ın devrimci ve anti Siyonist tefekkürünün bölgedeki yaygınlaşmasından ciddi endişe duyuyor, İslamcı gençleri İsrailli patronlarının emriyle zindanlara doldurup işkenceden geçiriyordu.

İSRA HABER

HABERE YORUM KAT