1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Her Gün Teravih Namazı Kıldıran Bir Başbakan
Her Gün Teravih Namazı Kıldıran Bir Başbakan

Her Gün Teravih Namazı Kıldıran Bir Başbakan

Gazze'de teravih namazını Başbakan Heniye kıldırıyor, vakit namazlarında da camiler dolup taşıyor.

08 Ağustos 2012 Çarşamba 12:50A+A-

İsrail'in ambargosu altında yaşamaya çalışan Gazzeliler, tüm sıkıntılarına rağmen Ramazanı huzur içinde geçirmeye çalışıyor. 

Genç yaşlı yüzlerce Gazzelinin doldurduğu camilerde zaman zaman yer bulunmazken, Gazze Yönetiminin Başbakanı İsmail Heniye, Gazze'nin en büyük camilerinden birinde Ramazan boyunca teravih namazı kıldırıyor.

Yüzölçümü itibarıyla dünyanın en yoğun bölgelerinden biri olan Gazze'de yaşayanlar, yoklukların yanı sıra elektrik kesintileriyle de mücadele etmek zorunda kalıyor. Bu durum, Gazze'de günlük hayatı olumsuz etkilerken, kullanılan jeneratörler de İsrail'in uyguladığı yakıt ambargosu nedeniyle yetersiz kalıyor.

heniyye-ismail-heniye_gazze-teravih-namazi02.jpg

İkinci intifadanın ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Binaların yaklaşık yüzde 80'i onarılırken, boş arazilere de birçok yeni bina inşa ediliyor.

Uzun süre beklemek istemeyenler ise Gazze'den Mısır'a geçişler için kullanılan yer altı tünellerini tercih ediyor.

İsrail'in önceki yıllarda başlattığı seracılık faaliyetleri, Gazzeliler tarafından halen devam ettiriliyor. Ağırlıklı olarak sebze ihtiyacının karşılandığı seralardan alınan ürünlerin Gazze'nin ihtiyacını büyük ölçüde karşılarken, balıkçılık da önemli geçim kaynakları arasında yer alıyor. (AA)

heniyye-ismail-heniye_gazze-teravih-namazi01.jpg

heniyye-ismail-heniye_gazze-teravih-namazi03.jpg

HABERE YORUM KAT