1. HABERLER

  2. HABER

  3. Helikopter Kazasında ‘Önemli’ Bilgi Köşk’te
Helikopter Kazasında ‘Önemli’ Bilgi Köşk’te

Helikopter Kazasında ‘Önemli’ Bilgi Köşk’te

Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili önemli bir gelişmenin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e iletildiği belirtildi.

06 Aralık 2011 Salı 11:06A+A-

BBP Genel Başkanı Destici, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili kendilerine ulaşan ve olayın aydınlatılmasında çok önemli rol oynayacağını düşündükleri bir bilgiyi, bir gelişmeyi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile paylaştıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, BBP Genel Başkanı Destici ve merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ile BBP Genel Sekreteri Metin Gündoğdu’yu kabul etti.

Kabul, Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde basına kapalı olarak gerçekleşti. Destici, kabulden sonra yaptığı açıklamada, “Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili bize ulaşan ve olayın aydınlatılmasında çok önemli rol oynayacağını düşündüğümüz bir bilgiyi, bir gelişmeyi Cumhurbaşkanı ile paylaştık” dedi.

Gül’den, bu konunun detaylı bir şekilde araştırılmasını ve kendisinin de bu işe öncülük etmesini istediklerini ifade eden Destici, Cumhurbaşkanı Gül’ün, olayın aydınlatılmasına ilişkin kararlı bir irade ortaya koyduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Gül’ün, hem savcılık marifetiyle hem Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu hem de hangi birim gerekiyorsa o birimlerin araştırmasıyla netice alınacağını ifade ettiğini aktaran Destici, Gül’ün, araştırma talimatını vereceğini söylediğini kaydetti.

Destici, “Gelen bilgi tam olarak nedir?” sorusu üzerine, bu bilgiyi şu anda basınla paylaşmasının, soruşturmanın selameti açısından mümkün olmadığını söyledi.

HABERE YORUM KAT