1. HABERLER

  2. HABER

  3. "HDP Üzerinden Oluşturulmuş Bir Senaryo Var"
"HDP Üzerinden Oluşturulmuş Bir Senaryo Var"

"HDP Üzerinden Oluşturulmuş Bir Senaryo Var"

Milli Eğitim Bakanı Avcı, "HDP'nin barajı geçirilmesi ve bunun üzerinden, AK Parti iktidarının zaafa uğratılması hesaplarının yapıldığı çok açık" dedi.

27 Mayıs 2015 Çarşamba 14:24A+A-

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin, AA muhabirlerinin sorularını yanıtladı.

Avcı, AK Parti'nin 2011 Haziran seçimlerinde Eskişehir'de 3 milletvekili çıkarttığının hatırlatılması ve bu seçimlerdeki hedeflerinin sorulması üzerine, AK Parti teşkilatının bu seçimlerde daha öncekilerle karşılaştırılmayacak kadar etkin ve derinden çalıştığını belirterek, teşkilatın bu emeğinin karşılığını bulacağını kaydetti.

"Bir sürpriz bekliyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sürprizlerle dolu bir seçim olacak" sözlerinin anımsatılması ve kendisinin de böyle bir beklentisi bulunup bulunmadığının sorulması üzerine Bakan Avcı, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Evet, benim de böyle bir beklentim var. Ben de Cumhurbaşkanının söylediğini tahmin ettiğim anlamda, bir sürpriz bekliyorum. Bu sükunetten vatandaşın, AK Parti'ye nasıl sessiz ve derin bir sahiplenme içinde olduğu görülecektir, diye ümit ediyorum."

"HDP üzerinden oluşturulmuş bir senaryo var"

"HDP'nin bazı kesimlerce desteklenmesinin AK Parti karşıtlığı üzerinden mi şekillendiği" şeklindeki soru üzerine Bakan Avcı, şunları kaydetti:

"O konuda bir proje olduğu söyleniyor. Bence de doğru. Orada bir proje çalışması var. HDP üzerinden oluşturulmuş bir senaryo var.  Evet, bir proje çalışması olduğu açık, bunun merkezinde HDP var. HDP'nin barajı geçirilmesi ve bunun üzerinden, AK Parti iktidarının zaafa uğratılması hesaplarının yapıldığı çok açık. Dolayısıyla bu seçimlerde, seçmenlerin, nihai kararlarını verirken en çok dikkat edecekleri konu da böyle bir büyük ölçüde dış kaynaklı olan bir senaryoya razı olup olmadıklarını oylarıyla gösterecekler."

Nabi Avcı, AK Parti'nin önünü kesmeye yönelik senaryoların, Türkiye'nin bütünü kucaklayan bir siyasi hareketin önünü kesmeye yönelik çabalar olduğunu söyledi.

AA)

HABERE YORUM KAT