1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Hamza Hatib’in İşkence Edilmiş Fotoğrafları Yayınlandı!
Hamza Hatib’in İşkence Edilmiş Fotoğrafları Yayınlandı!

Hamza Hatib’in İşkence Edilmiş Fotoğrafları Yayınlandı!

Suriye halkının intifadasına şaşı bakanların işkenceci rejimin icraatlarına gözlerini kapamaları şaşırtıcı değil!

27 Mart 2015 Cuma 12:12A+A-

HAKSÖZ-HABER

Zaman el-Vasl sitesi Suriye devriminin ilk günlerinde Esed rejiminin görevlilerince işkence edilerek katledilen ve devrimin sembol isimleri haline gelen 13 yaşındaki Hamza el-Hatib ve 15 yaşındaki Tamer eş-Şarey’in tüyler ürperten fotoğraflarına ulaştı.

Rejimin işkencehanelerinde katledilen insanların görüntülerinden oluşan 55 bin fotoğraf arasında yer alan bu fotoğraflar aşağılık Baas rejiminin gözü dönmüşlüğünü ortaya koymakta.

Deralı Hamza sadece gösteriye katıldığı için gözaltına alınıp katledilmiş, cesedi ailesine doğrudan gömülmek üzere teslim edilmiş fakat halk müdahale ederek cesedi, gömüldüğü mezardan çıkarınca işkence görmüş olduğu ortaya çıkmıştı.

Hamza’nın fotoğrafları, geçtiğimiz yıl BM’de gündeme gelen 11 bin kişiye ait 55 bin fotoğraf karesinden oluşan işkence fotoğraflarının arasında bulundu. Fotoğraflarda vücudunun çeşitli yerlerinde kurşun yaraları görülen Hamza’nın penisinin kesildiği de görülmekte.

Tamer’in fotoğraflarından ise çenesine aldığı darbeyle dişlerinin kırıldığı görülmekte.

Sezar kod adlı rejim görevlisinin çektiği fotoğrafları sızdırması ile gündeme gelen işkence fotoğrafları karşısında dünya susmuş, Beşşar rejimi ise pişkince bu resimlerin nerede çekildiklerinin belli olmadığı yalanına sarılmıştı. 

Yaklaşık 70 bin kişinin akıbetinin meçhul olduğu Suriye cezaevlerinde 2.630 kişinin işkence sonucu öldürüldüğü tespit edilmiş durumda. 

(+18)

hamza-hatib-al-khatib-torture-iskence.jpg

hamza-hatib-iskence-al-khatib-torture.jpg

tamer-es-sarey-iskence-al-khatib-torture.jpg

 

HABERE YORUM KAT

10 Yorum