1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas’tan Devrim Çağrısı
Hamas’tan Devrim Çağrısı

Hamas’tan Devrim Çağrısı

Batı Yaka halkının yanında olduklarını belirten Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, işgalden tamamıyla kurtulmak için Batı Yaka ve Kudüs’te güçlü bir devrim başlatılmasını istedi.

04 Nisan 2015 Cumartesi 22:06A+A-

Filistin halkının özgürlüğe kavuşmak için ödeyeceği en ucuz bedelin direniş olduğunu belirten İslamî Direniş Hareketi (Hamas), işgalden tamamıyla kurtulmak için Batı Yaka ve Kudüs’te güçlü bir devrim başlatılmasını istedi.

Siyonist işgal rejiminin Batı Yaka’da ve Kudüs’te Filistin halkına karşı sürdürdüğü zulümlere değinen Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, “İşgalci Batı Yaka ve Kudüs’te yıkıyor, dağıtıyor, baskın yapıyor, tutukluyor, engelliyor ve öldürüyor. Bunları yaparken yaptığına denk bir direnişle karşılaşmıyor. Bu durum onu daha çok cinayet işlemeye sevk ediyor” dedi.
 
Hamas sözcüsü Burhum devamla şunları söyledi: “Bu zor dengenin değişmesi ve işgalcinin yaptıklarına dur denmesi gerekir. Bu değişim ancak etkin direnişle, karşı durmak, fedakârlık göstermek ve bedel ödemekle olur.”

Hamas lideri Burhum yaptığı açıklamada, Filistin halkının onurunu ve kutsal değerlerini korumak adına işgale karşı patlayacak güçlü bir devrimin başlatılması çağrısını yaptı.

Kudüs ve Batı Yaka halkına da seslenen Burhum, “Yanınızdayız. Bizim gibi bütün Filistin de yanınızdadır. O zaman tereddüt etmeden devrim ateşini yakın. Bugün verdiğiniz bedel, özgürlüğe kavuşmak için ödeyeceğiniz bedelden daha ağırdır” ifadesini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT