1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Hamas: Yenilgiyi Üstü Kapalı Biçimde İtiraftır
Hamas: Yenilgiyi Üstü Kapalı Biçimde İtiraftır

Hamas: Yenilgiyi Üstü Kapalı Biçimde İtiraftır

Hamas, Binyamin Netanyahu'nun açıklamalarını "yenilgiyi üstü kapalı biçimde itiraf" şeklinde nitelendirdi.

24 Temmuz 2014 Perşembe 16:23A+A-

Hamas,  Binyamin Netanyahu'nun açıklamalarını "yenilgiyi üstü kapalı biçimde itiraf" şeklinde nitelendirdi.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri tarafından yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu'nun askeri saldırının yüzde yüz başarılı olma garantisi olmayabileceği yönündeki ifadesini, "direnişe karşı açılan savaşta yenilgiyi üstü kapalı biçimde itiraf" olarak değerlendirdi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond ile parlamento binasında bir araya gelen Netanyahu, görüşmenin ardından yaptığı yazılı açıklamada, Gazze'ye yönelik saldırılarının devam edeceğini, kara operasyonunu, tünelleri yok etmek için başlattıklarını ancak saldırının yüzde yüz başarılı olma garantisinin olmayabileceğini ifade etmişti. 

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 işgalci yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli kardeşimiz Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü. İsrail, olayların ardından 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adı altında Gazze'ye havadan, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti. 

 İsrail güçleri, Gazze Şeridi'ne saldırı başlattığı günden bu yana 32 askerin öldürüldüğünü bildirmiş, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları ise ölen asker sayısının 76 olduğunu açıklamıştı.

HABERE YORUM KAT