1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Hama Kırsalında Büyük Operasyon (FOTO)
Hama Kırsalında Büyük Operasyon (FOTO)

Hama Kırsalında Büyük Operasyon (FOTO)

Muhalif gruplar, Esed ordusunun kontrolündeki Hama kırsalını ele geçirmek için ortak operasyon düzenledi.

13 Eylül 2013 Cuma 17:18A+A-

Esed ordusunun ablukasını kırmak amacıyla Suriye'nin Hama kentinde operasyon başlatan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), 4 köyün kontrolünü ele geçirdi.

AA'nın görüntülediği ÖSO'ya bağlı Sivilleri Koruma Birliği, Suriye Faruk Tugayları ve Tevhid Tugayı birliklerinin düzenlediği ortak operasyonlarda, Hama kırsalındaki El-Gadişe, Arşune, El-Asafir, El-Bergusiyye köylerinde kontrol sağlandı.

Muhalif kaynaklar operasyonlar sırasında 10 askerin öldürüldüğünü, 15'inin esir alındığını, çok sayıda askeri araca ve yüklü miktarda mühimmata el konulduğunu belirtti.

Öte yandan, "Geliyoruz" anlamında "Kadimun" adı verilen operasyon çerçevesinde, başta Halep olmak üzere çeşitli kentlerden asker ve mühimmat sevkiyatı yapan muhalifler, Hama kentinin kuzeyindeki Ageyrabat beldesine konuşlandı. Muhaliflerin operasyonlarını genişletmek amacıyla hazırlık yaptıkları belirtildi.

Muhalifler bir hafta önce "Kadimun" operasyonu çerçevesinde,  Humus kırsalında bulunan ve Esed ordusunun konuşlandığı 23 köy ve 5 büyük kontrol noktasını ele geçirmişti.

hama-operasyon-suriyeli-direnisciler01.jpg

hama-operasyon-suriyeli-direnisciler03.jpg

hama-operasyon-suriyeli-direnisciler04.jpg

suriyeli-mucahidler_direnisciler-yemek.jpg

HABERE YORUM KAT