1. HABERLER

  2. HABER

  3. Halk İçin Halk Otobüsünü Molotofluyorlar
Halk İçin Halk Otobüsünü Molotofluyorlar

Halk İçin Halk Otobüsünü Molotofluyorlar

Okmeydanı’nda sol bir örgütün yüzü maskeli militanları halk otobüsüne molotof ve taşlarla saldırdı. Otobüste yaşanan korku ve dehşet anları güvenlik kamerasına işte böyle yansıdı.

19 Ağustos 2014 Salı 14:53A+A-

Okmeydanı’nda yola barikat kuran DHKP-C'li bir grup yol kesme, araç taşlama ve molotoflama eylemlerini rutine döndürdü. Dün Okmeydanı yine benzer bir eyleme sahne oldu. 

Taksim-Kulaksız seferini yapan “54 K” kodlu halk otobüsünden inen bir yolcu, yoldaki barikata müdahale etti. Ardından yeniden otobüse binen yolcu, açık olan kapıdan göstericilere müdahale etmeye devam etti. Otobüse molotofkokteyli atmak isteyen yüzleri maskeli göstericilere karşı koymaya çalışan yolcu, uzun bir uğraş verdi. Yaşanan tüm bu anlar otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı. İçinde bebekli kadınların da olduğu otobüste faciadan dönüldüğü gözlenirken, görüntülerin devamında göstericilerin otobüse taşla saldırmaya devam etikleri görülüyor. Büyük panik yaşayan yolcular ise yere eğilerek saldırıdan korunmaya çalışıyor.

Öte yandan Taksim-Kulaksız seferini yapan halk otobüsünün şoförünün serin kanlı davranışı ile bölgeden uzaklaşması, olası bir faciayı da önlemiş oldu.

Okmeydanı, son dönemlerde iyiden iyiye lümpenleşen ve ulusalcı provokasyona çanak tutan sol örgütlerin reklam ve propaganda merkezine dönüşmüş olsa da irapta mahalli olmayan bir siyasal mekana dönüşüyor.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum