1. HABERLER

  2. HABER

  3. Güler İkinci Kez Disipline Gönderildi
Güler İkinci Kez Disipline Gönderildi

Güler İkinci Kez Disipline Gönderildi

CHP İzmir Milletvekili Güler, Grup Yönetim Kurulu tarafından 1 yıl süreli geçici gruptan çıkarma istemiyle ve tedbirli olarak Grup Disiplin Kuruluna sevk edildi.

08 Ocak 2015 Perşembe 14:45A+A-

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Grup Yönetim Kurulu tarafından bir yıl süreli geçici gruptan çıkarma istemiyle ve tedbirli olarak Grup Disiplin Kuruluna sevk edildi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, AA muhabirinin karara ilişkin sorusunu yanıtladı. 

Grup olarak milletvekillerinden partiyi kamuoyu önünde tartışmaktan kaçınmaları ricasında bulunduklarını belirten Gök, "Sayın Güler ısrarla bu çizgisini sürdürüyor. Partiyi tartışmalara çeken açıklamalarda bulundukları gerekçesiyle kendisiyle ilgili böyle bir karar alındı" dedi. 

Güler de konuya ilişkin yaptığı açıklamada kararı, TBMM İçişleri Komisyonu toplantısında bulunduğu sırada basından öğrendiğini aktardı. 

Böyle bir girişimden ve süreçten haberdar olmadığını belirten Güler, şunları kaydetti:

"Sözlü bir bilgi verilmediği gibi, yazılı bir bildirim de almadım. Bu nedenle herhangi bir değerlendirme yapma olanağım yok. Halihazırda bir cezalandırma süreci partinin Yüksek Disiplin Kurulu'nda bulunuyor. Bunu da önce TBMM Genel Kurulu kürsüsünde başkanvekilinin konuşmasından duymuştum, ardından da ayrıntıları yine basın yayın organlarından öğrenmiştim. Konu bir hafta boyunca kamuoyunda konuşulmuş, bana ilk bildirim 24 Aralık 2014 günlü bir yazıyla yapılmıştı.  Henüz parti süreci yürürken, sonuçlanmamışken ikinci kez cezalandırma yoluna gidilmesi ilginç. Ve bu işlemin de basın yayın organları eliyle yürütülmesi daha da ilginç."

Tarafına yönelik suçlamaların basın yayın organlarında yer alan açıklamaları olmasına dikkati çeken Güler, " Bunlar CHP gibi kurumsal gelenekleri güçlü bir parti için kötü hatalar.  Bir de tarafıma yönelik suçlamaların, basın yayın organlarındaki açıklamalarım olduğu düşünülürse, ortadaki durum bir hayli tuhaf.  Kısacası, resmi bildirim gelmesini bekliyorum. Bu arada ne olup bittiğini hep birlikte öğrenmeye devam edeceğiz gibi görünüyor" değerlendirmesinde bulundu. 

HABERE YORUM KAT