1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Fransız Kuruluştan Filistinli Mahkûm Çocuklar İçin Kampanya
Fransız Kuruluştan Filistinli Mahkûm Çocuklar İçin Kampanya

Fransız Kuruluştan Filistinli Mahkûm Çocuklar İçin Kampanya

Fransız sivil toplum kolektifi "Filistin için Fransız Platformu" İsrail hapishanelerinde tutulan Filistinli çocuklar için harekete geçti.

02 Mayıs 2016 Pazartesi 13:05A+A-

Fransız sivil toplum örgütleri, İsrail hapishanelerinde tutulan Filistinli çocukların hikayelerini her hafta Fransız kamuoyuna taşıyor. Bünyesinden 40'tan fazla derneğin bulunduğu "Filistin için Fransız Platformu" isimli kolektif örgüt, İsrail hapishanelerinde tutulan mahkumlar için bir kampanya başlattı.

"Filistin: Mapushane Kapısı" isimli kampanyada, İsrail tarafından haksız yere gözaltına alınan, hapse konulan ve işkenceye uğrayan mahkumlar için harekete geçilmesi çağrısında bulunuluyor.

Kampanyayla aynı isme sahip belgeselde ise İsrail tarafından gözaltına alınan, hapse atılan ve orada çeşitli işkencelere uğrayan, aralarında çocukların da olduğu Filistinlilerin gözüyle yaşanan durum ortaya konuluyor.

Çocuk mahkum konusuna özellikle eğilen platform, Filistin ve İsrail'e gönderdiği ekibin temasa geçtiği çocuk mahkumların hikayesini her hafta blogunda yayımlıyor.

Timeturk sitesinin kaydettiğine göre bu hafta ikincisi yayımlanan video röportajda, Doğu Kudüs'te 14 Aralık'tan bu yana ev hapsinde tutulan 15 yaşındaki Muhammed'in hikayesini anlatılıyor.

HABERE YORUM KAT