1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistin'de 2 gün KOVİD-19 testi yapılamadı
Filistin'de 2 gün KOVİD-19 testi yapılamadı

Filistin'de 2 gün KOVİD-19 testi yapılamadı

Filistin Sağlık Bakanlığı, malzeme eksikliği nedeniyle koronavirüs testlerini iki gün boyunca yapamadıklarını duyurdu

25 Eylül 2020 Cuma 09:15A+A-

Filistin Sağlık Bakanlığı yetkililerinden Usame en-Neccar, Filistin devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, "Bakanlığı bağlı laboratuvarlarda, ameliyat olacak hastalar dışındakilere salı ve çarşamba günleri test yapılamadı. Bakanlık COVID-19 testi için gerekli malzeme konusunda büyük eksiklik yaşıyor" dedi.

Bakanlığın, daha öncesinde günlük 4 bin test yaptığını, laboratuvarlarda testler durmadan önce bu sayıyı 8 bine çıkardıklarını anlatan Neccar, vakaların son zamanlarda artış gösterdiğine dikkat çekti.

Neccar, test malzemesinin Filistin'e girişi konusunda İsrail'in engeller çıkardığını, kontrolü altındaki sınır kapıları ve limanlarda ithal edilen malzemeyi alıkoyduğunu söyledi.

İsrail'in engellemeleri nedeniyle kullanılamaz hale geldi

Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle de 22 Eylül'de yaptığı açıklamada, Ürdün'ün COVID-19'la mücadele için gönderdiği 100 bin test çubuğunun, İsrail'in sınır kapısında çıkardığı engellemeler sebebiyle kullanılamaz hale geldiğini belirtmişti.

Sağlık Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada, COVID-19 nedeniyle 5 kişinin daha vefat ettiğini, 713 kişinin enfekte olduğunu ve 920 kişinin sağlığına kavuştuğunu duyurmuştu.

Açıklamada, toplam can kaybının 322'ye, vakaların 47 bin 830'a, iyileşen sayısının da 35 bin 341'e yükseldiği bilgisi paylaşılmıştı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT