1. HABERLER

  2. HABER

  3. Filistin Liberman Hakkında UCM'ye Başvuracak
Filistin Liberman Hakkında UCM'ye Başvuracak

Filistin Liberman Hakkında UCM'ye Başvuracak

Filistin'in, "Bize karşı olanların başını kesmek lazım" açıklamasında bulunan İsrail Dışişleri Bakanı Liberman hakkında Uluslarası Ceza Mahkemesi'ne başvuracağı açıklandı.

09 Mart 2015 Pazartesi 17:21A+A-

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Liberman'ın "Bize karşı olanların başını baltayla kesmek lazım" sözleri, "Bütün ülkeleri, insaniyet namına bir tehdit teşkil eden Liberman'ı yakalamaya ve boykot etmeye" davet edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bir İsrail diplomatı olarak bakanlık koltuğunu işgal etmesi dahi, Avigdor Liberman'ı, içinde sakladığı barbarca duygularını bu denli pervasızca ifade etmekten alıkoymamıştır. UCM'ye yapılacak başvuru dosyasına bu nefret söylemi içeren sözler de eklenecektir. Bu arada UCM'yi Liberman hakkında yakalama kararı çıkarmaya davet ediyoruz."

"İsrail resmen tahrik ediyor"

Bütün kesimleri "İsrail'in Arap ve Müslümanların hunharca katledilmesi" yönündeki "resmi tahrikine" karşı sessizliklerini bozmaya davet eden bakanlık açıklamasında, uluslararası topluma da "Faşizmin  İsrail toplumunda gelişerek, siyasetinin zirvesine kadar çıkması ve işgal tehditlerine karşı, Filistin halkını koruma" çağrısı yapıldı.

Liberman, lideri olduğu Evimiz İsrail Partisi'nin Herzliya ilinde düzenlenen seçim mitinginde yaptığı konuşmada, "İsrailli Araplardan bizim yanımızda duranlar her şeyi elde edecek ama bize karşı olanların başını baltayla kesmek lazım. Yoksa bu topraklarda İsrail diye bir şey kalmaz" ifadesini kullanmıştı.

HABERE YORUM KAT