1. HABERLER

  2. HABER

  3. Fethullah Gülen’den Ses Kaydı Açıklaması
Fethullah Gülen’den Ses Kaydı Açıklaması

Fethullah Gülen’den Ses Kaydı Açıklaması

Fethullah Gülen'in avukatından Güeln'e ait olduğu ifade edilen telefon kayıtlarıyla ilgili açıklama geldi.

15 Ocak 2014 Çarşamba 10:54A+A-

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak'tan kaset açıklaması! Albayrak, dinlemelerin illegal bir durummuş gibi yansıtılmaya çalışıldığını ifade ederek, dinlemelerle ilgili olarak yasal sürecin başlatılacağını söyledi.

Bu arada açıklamayla birlikte ses kayıtlarının da Gülen'e ait olduğu doğrulanmış oldu.

Fethullah Gülen'in gündeme bomba gibi düşen telefon kayıtları mahkemelik oluyor. Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, dinleme yapanlar ve ve telefon kayıtlarını haber yapanlar hakkında yasal girişimlerin başlatıyacağını söyledi.

"DİNLEMELER HUKUKSUZ"

Telefon dinlemelerinin Ankara'da karanlık yapılar tarafından yürütüldüğünü ve bunun illegal biçimde yapıldığını söyleyen Albayrak, açıklamasında şunları ifade etti:

"Bazı internet sitelerinde ve gazetelerde 'Haberleşmenin gizliliğini ihlal' ve ' kişiler arasındaki konuşmanın dinlenmesi ve kayda alınması' hükümlerini hiçe sayan yayınlar yapılmaktadır. Hukuken ve vicdanen sorumluluk yüklenebilecek hiçbir içeriğe sahip olmayan telefon konuşmasının illegal bir durummuş gibi yansıtılması en hafif ifadesiyle hak ve hukuk tanımamazlıktır.

YASAL YOLLARA BAŞVURULACAK

Öncelikle şunu belirtelim ki, Türk Ceza Kanunu'nun 132. ve 133. maddelerine aykırı yayın yapan ve bu hukuksuzluğa aracı olanlar hakkında gerekli hukuki süreç derhal başlatılacaktır.

Müvekkilim tarafından yasa dışı dinleme iddiaları gündeme çıktığı andan itibaren her fırsatta sorumlularının tespit edilip yasal sürecin başlatılması gerektiği ifade edilmiş, ancak bu güne kadar somut bir adım atılmamıştır. Hukuki sürecin başlatılmaması nedeniyle de sorumlular dışarılarda aranmış ve soyut iddialarla masum insanlar karalanmaya çalışılmıştır.

İLLEGAL YAPI VURGUSU 

Bugün görülmüştür ki gerek iç hukuku gerekse evrensel hukuk kurallarını hiçe sayan illegal bir yapı vardır. Bu illegal yapı, hayatının tamamı kamuoyu önünde geçmiş ve aynı yapının mağduru olmuş müvekkilimin şahsında ve camiada değil, dinleme yapma imkanına sahip ve yasayla koruma altına alınmış devlet kurumlarında aranmalıdır.

Daha önce de hukuksuz dinleme ve izleme yapıp bunları medya organlarında yayınlayarak insanları mağdur eden 'Ankara'nın karanlık dehlizlerindeki' bu illegal yapı şimdiye kadar ortaya çıkarılmamıştır. Bundan aldıkları cesaretle suç işlemeye devam etmekte ve hedef saptırmak için masum insanlara iftira atmaktadır.

Devletin bütün imkanlarına rağmen bu illegal yapıyı ortaya çıkarmayan sorumlular, bundan sonra işlenecek benzer suçlardan hukuken ve ahlaken sorumlu olacaklardır. Biz de bu suçun faillerinin bulunmasının takipçisi olacağız. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. Saygılarımla."

SÖZ KONUSU TELEFON KAYITLARI >>>

 

HABERE YORUM KAT