1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Evini yanarken izleyen kişiye maske ve mesafe ihlali cezası
Evini yanarken izleyen kişiye maske ve mesafe ihlali cezası

Evini yanarken izleyen kişiye maske ve mesafe ihlali cezası

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 5 katlı apartmanın en üst katında yangın çıktı. Evinin yandığını öğrenince olay yerine gelen Fadıl T.'ye panik yaşadığı sırada, maske ve mesafe kuralına uymadığı için 900 TL para cezası kesildi.

15 Kasım 2020 Pazar 15:32A+A-

HAKSÖZ HABER

Bursa'da yok artık dedirten bir olay yaşandı. Evi yanarken evinin yanışını izlemek zorunda kalan bir kişinin bulunduğu ruh hali düşünülmeden uyarılarda bulunan ve uyarıları dikkate alınmadı diye ceza yazan emniyet güçlerinin sosyal-psikolojik gerilimlerin olduğu durumlarda nasıl davranabildiğini bir kez daha görmüş olduk.

Olay Bursa'nın İnegöl ilçesinde 5 katlı bir apartmanın en üst katında çıkan yangının haberini alan ev sahibinin olay yerinde yangını çaresizce izlemesi esnasında yaşandı.  

Çalışmaları izlemek için sokağa çıkan mahallelinin maske ve mesafe kuralına uymadığı görülürken polis ekipleri vatandaşları uyardı. Evinin yandığını öğrenerek olay yerine gelen Fadıl T. polis ekiplerinin maske takması yönündeki uyarılarını dinlemedi. Uyarıları dikkate almayan Fadıl T.'ye 900 lira para cezası kesildi. 

Yangın, itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kısa sürede söndürülürken, daire kullanılamaz hale geldi.

HABERE YORUM KAT