1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Yine Varil Bombasıyla Vurdu: 15 Ölü (VİDEO)
Esed Yine Varil Bombasıyla Vurdu: 15 Ölü (VİDEO)

Esed Yine Varil Bombasıyla Vurdu: 15 Ölü (VİDEO)

Suriye ordusuna ait helikopterlerinin Halep kentine "varil bombalarıyla" düzenlediği saldırılarda 15 kişi hayatını kaybetti.

29 Ocak 2014 Çarşamba 16:04A+A-

Suriye Genel Devrim Konseyinden (SRGC) yapılan açıklamada, orduya ait helikopterlerin Halep'in Meadin ve Şeyh Nacar sanayi bölgesi ile Hayan beldesine düzenlediği "varil bombalı" saldırıda, aralarında çocukların da bulunduğu 15 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi.

Saldırılarda onlarca evin yıkıldığı ya da hasar gördüğü bildirilen açıklamada, halkın kendi imkanlarıyla enkaz altından ölü ve yaralıları çıkartmaya çalıştığı kaydedildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komistesinden (LCC) yapılan açıklamada ise "Orduya ait helikopterler, uzun zamandan beri kuşatma altında olan başkent Şam'ın batısındaki Dareyya banliyösüne 9 varil bombasıattı. Saldırıda onlarca ev yıkıldı, onlarcası da hasar gördü" denildi.

Esed güçlerinin Şam'ın Doğu Guta bölgesine de hava saldırıları düzenlediği bildirilen açıklamada, olaylarda ölen ya da yaralanan olup olmadığı konusunda bilgi verilmedi.

Etiketler : , , , , , ,

HABERE YORUM KAT