1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Rejimi Direnişçilere Saldırmaya Devam Etti!
Esed Rejimi Direnişçilere Saldırmaya Devam Etti!

Esed Rejimi Direnişçilere Saldırmaya Devam Etti!

Suriye'de Esed güçleri, kısmî ve geçici “ateşkes” niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşmasının dün gece yarısı yürürlüğe girmesinden sonra da Halep, Humus, Dera ve Lazkiye illerinde direnişçileri hedef aldı.

27 Şubat 2016 Cumartesi 10:56A+A-

Esed rejimi, kısmî ve geçici “ateşkes” niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşmasının dün gece yarısı yürürlüğe girmesinden sonra da direnişçileri hedef almaya devam etti. Gece yarısından itibaren henüz Rusya hava saldırısı yaşanmadı.

AA muhabirlerinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Hizbullah isimli örgütün desteklediği rejim güçleri, anlaşmanın yürürlüğe girdiği saat 00.00'dan sonra Humus'un kuzeyindeki Telbise ilçesi, Halep'in batısındaki Anadan ilçesi, Dera'nın kuzeybatısındaki Yadude ilçesi, Şam'ın doğusundaki Guta ilçesine bağlı Merj beldesi ve Hama'nın kuzeybatısındaki Kafr Zita ve Kafr Nabude beldelerine saldırılarını sürdürdü.

Ayrıca rejim güçleri, Lazkiye'nin kuzeydoğusunda yer alan Türkmendağı'ndaki Kelez ve Karamanlı köylerine düzenlediği yoğun saldırılara ara vermedi.

IŞİD ve PYD Arasındaki Çatışmalar

Gece yarısından sonra Rakka'nın kuzeyinde PYD'nin kontrolündeki Tel Abyad ilçesine sızmaya çalışan IŞİD ile PKK'nın Suriye'deki kolu PYD arasında şiddetli çatışmalar meydana geldi.

IŞİD ilçedeki maliye binasına bomba yüklü araçla saldırdı. İlçenin 2 kilometre batısındaki Munbetih köyü çevresinde de iki örgüt arasında çatışmalar yaşandı.

Rusya'nın ateşkesin yürürlüğe girmesine dakikalar kala Halep'in kuzeyindeki Kafr Hamra köyüne düzenlediği hava saldırısında 10 kişi hayatını kaybetti. Ancak, saat 00:00'dan sonra Rusya saldırısı kaydedilmediği bildirildi.

AA

HABERE YORUM KAT