1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçlerinden Dera'da Mayınlı Tuzak: 25 Ölü
Esed Güçlerinden Dera'da Mayınlı Tuzak: 25 Ölü

Esed Güçlerinden Dera'da Mayınlı Tuzak: 25 Ölü

Suriye'nin Dera kentinde otobüsün geçişi esnasında, yola yerleştirilen mayının infilak etmesi sonucunda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 25 kişi öldü.

17 Ekim 2013 Perşembe 00:52A+A-

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) tarafından yapılan açıklamada, Dera'nın Nuva beldesinde yola yerleştirilen mayının yolcu otobüsünün geçişi esnasında patladığı, olayda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 25 kişinin hayatını kaybettiğini ve çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi.

Bazı yaralıların durumunun ciddi olduğu aktarılan açıklamada, beldede yeteri tıbbi malzemenin olmamasından dolayı yaralılara gereken tıbbi müdahalenin yapılamadığı ifade edildi.

Rejim güçlerinin mayını yola yerleştirdiği savunulan açıklamada, Esed'e bağlı güçlerin bölgeyi top ateşine tuttuğu kaydedildi.

ÖSO'dan rejim birlikleriyle muhaliflere karşı savaşan birliklere saldırı

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LLC) de Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) başkent Şam'ın Hüceyrat el-Beled bölgesinde, rejim birlikleriyle muhaliflere karşı savaşan Hizbullah ve "Ebul Fadıl el-Abbas Tugayı''na bağlı milislerin bulunduğu merkeze saldırarak, 50 kişiyi etkisiz hale getirdiği bildirildi.

Halep Merkezi Hapishanesi çevresinde ÖSO birlikleri ile rejim güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı aktarılan açıklamada, "silahlı muhaliflerin" cezaevine bomba yüklü araçla saldırı düzenlediği ve Esed güçlerine büyük kayıplar verildiği iddia edildi.

Saldırılar

Suriye'de rejime bağlı güçlerin ülkenin güney kesimindeki Dera'nın Atman beldesine düzenlediği saldırılarda ilk belirlemelere göre 24 kişinin öldüğü, 170 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin sabahtan bu yana Atman beldesine ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 24 kişinin öldüğü, 170 kişinin de yaralandığı belirtildi. Açıklamada, bölgede acil tıbbi yardıma ihtiyaç duyulduğu ifade edildi.

Busr Şam'daki Patlamada 15 Esed Askeri  Öldü

Şam yönetimine bağlı birliklerin, son iki gündür  Dera ve çevresindeki beldelere saldırılarını yoğunlaştırdığını bildiren LCC, Dera'nın Busr Şam beldesinde rejime bağlı güçler tarafından kullanılan bir binada meydana gelen patlamada ise 15 askerin öldüğünü aktardı. Öteyandan Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO), İnhil beldesindeki 15'inci Tugayın çevresinde bulunan askeri lojmanlara saldırdığı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum