1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri 26 Kişiyi İşkenceyle Öldürdü!
Esed Güçleri 26 Kişiyi İşkenceyle Öldürdü!

Esed Güçleri 26 Kişiyi İşkenceyle Öldürdü!

Beşşar Esed’e bağlı rejim güçleri, muhaliflerin kontrolü altındaki bölgelerde halka yönelik hava destekli saldırılarında 52 kişiyi daha katletti. Ölenlerin 7’si çocuk… 26 kişi işkenceyle öldürüldü!

10 Mart 2015 Salı 16:01A+A-

HAKSÖZ-HABER

Suriye halkına ölüm kusmaya devam eden Baas rejiminin işkenceli katliamlarına dair bir belge de Dera’dan çıktı. Dera’da işkenceyle katledilmiş 18 kişinin cesedine ulaşıldı. Yerel Koordinasyon Komiteleri, dün 26 kişinin işkenceyle öldürüldüğünün tespit edildiğini duyurdu.

Suriye’de Esed’e bağlı rejim güçleri, muhaliflerin kontrolü altındaki bölgelerde halka yönelik hava destekli saldırılarında dün 52 kişi hayatını kaybetti.

Yerel Koordinasyon Komiteleri (LCC)’nin verdiği bilgilere göre ölenler arasında 7 çocuk ve 3 kadın var. 26 kişi ise işkenceyle öldürüldü şeklinde kayda geçti. Bunların 18’i Dera’da bulunan ve işkenceyle öldürüldükleri açıklanan cesetler…

LCC’nin verilerine göre Esed güçlerinin dünkü saldırılarında Dera’da 18, Şam kırsalında 15, Humus’ta 9, Halep’te 7, Hama, İdlib ve Deyruz-Zor’da 1’er kişi hayatını kaybetti.

Bugün Dera - Balad'a atılan varil bombası sonrası:

HABERE YORUM KAT