1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Duma'da Bir Katliama Daha İmza Attı (FOTO-VİDEO)
Esed Duma'da Bir Katliama Daha İmza Attı (FOTO-VİDEO)

Esed Duma'da Bir Katliama Daha İmza Attı (FOTO-VİDEO)

Suriye'nin başkenti Şam'da muhaliflerin denetimindeki Duma bölgesine düzenlenen hava saldırısında ölenlerin sayısı 50'ye yükseldi. Saldırıda, aralarında durumu ağır olanların da bulunduğu 200'e yakın kişi de yaralandı.

12 Eylül 2014 Cuma 12:29A+A-

HAKSÖZ-HABER

Suriye Genel Devrim Konseyinden (SRGC) yapılan açıklamada, Esed çetesine  ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın doğusunda yer alan yönetim karşıtlarının kontrolündeki Duma bölgesinde yerleşim yerine düzenlediği hava saldırısında aralarında kadın ve çocuklarında yer aldığı ölü sayısının 50'ye yükseldiği belirtildi.

AA'da yer alan habere göre bölgedeki görgü tanığı aktivistlerden Yusuf el Bostani, rejimin havadan duma bölgesine saldırması sonucunda ona yakın binanın yıkıldığını ve bazı binalarda yangının çıktığını söyledi.

"Hava saldırısında bölgede can pazarı yaşandı. Halk ölü ve yaralıların çokluğundan dolayı ne yapacağını şaşırdı" diyen Bostani, "Saldırı bölgesinde yıkılan evlerin enkazında halk ilkel yöntemlerle ölü ve yaralıları çıkartmaya başladı. Duma'da saldırı bölgesinde 50 kişi öldü, 200'e yakın kişi de yaralandı. Saldırı bölgesinde büyük hasar meydana geldi" ifadelerini kullandı.

Saldırının kurbanlarının çoğunluğunu kadın ve çocuklarının oluşturduğunu anlatan Bostani, bazı yaralıların motosiklet ve diğer araçlarla sahra hastanelerine ulaştırıldığına değinerek, "Ölü sayısının böyle yüksek olmasının nedeni, rejim güçlerinin aynı bölgeyi arda arda 4 defa bombalamasından kaynaklandı. Orduya ait savaş uçakları gün boyu Duma ve Cobar'ı bombaladı" diye konuştu.

Daha önce ölü sayısı 20, yaralı sayısı ise 170 olarak verilmişti. (AA)

11-09-2014_duma-katliam-suriye-massacre-douma-syria01.jpg

11-09-2014_duma-katliam-suriye-massacre-douma-syria02.jpg

11-09-2014_duma-katliam-suriye-massacre-douma-syria04.jpg

11-09-2014_duma-katliam-suriye-massacre-douma-syria03.jpg

***

Etiketler : , , , , , ,

HABERE YORUM KAT