1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed, Bayramın 3. Gününde 46 Kişiyi Daha Katletti!
Esed, Bayramın 3. Gününde 46 Kişiyi Daha Katletti!

Esed, Bayramın 3. Gününde 46 Kişiyi Daha Katletti!

Beşşar Esed’e bağlı rejim güçleri ve çetelerin, muhaliflerin kontrolü altındaki bölgelerde halka yönelik hava destekli saldırıları bayramın 3. gününde de devam etti. Rejim güçleri bugün 7’si çocuk, 9’u kadın 46 kişiyi katletti.

20 Temmuz 2015 Pazartesi 01:31A+A-

HAKSÖZ-HABER

Baas rejimi Suriye halkına ölüm kusmaya devam ediyor. Suriye’de Esed’e bağlı rejim güçleri ve destekçilerinin, muhaliflerin kontrolü altındaki bölgelerde halka yönelik hava destekli saldırıları bu yıl da ne Ramazan ne de bayram tanıyor. Bayramın birinci gününde 57 kişiyi katleden rejim güçleri Ramazan Bayramının ikinci günü de 63 kişiyi katletti. Üçüncü gününde ise 46 kişi daha katledildi. Ölenlerin çoğu sivil, kadın ve çocuk…

Yerel Koordinasyon Komiteleri (LCC)’nin verdiği bilgilere göre bayramın 3. Günü ölenlerin 7’si çocuk, 9’u kadın. Ayrıca bir kişinin işkenceyle katledildiğinin tespit edildiği bildirildi.

Halep’te sivil yerleşim bölgelerine atılan town füzeleri nedeniyle ölen çocuk ve kadın sayısı fazla oldu.

LCC’nin verilerine göre Esed güçlerinin dünkü saldırılarında Dera’da 14, Halep’te 12, İdlib’de 8, Şam kırsalında 5, Hama’da 3, Deyruz Zor’da 2 ve Humus’ta da 2 kişi hayatını kaybetti.

----

Muhammed İbrahim el-Mikdad bebek Dera'da varil bombalı saldırı sonrası hayatını kaybetti:

suriyeli-bebek-busra-al-sham-dera-muhammad-el-meqdad-baby.jpg

 

HABERE YORUM KAT