1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Erzincan-İliç Belediye Başkanı Muhlis Doğan FETÖ’den Gözaltına Alındı
Erzincan-İliç Belediye Başkanı Muhlis Doğan FETÖ’den Gözaltına Alındı

Erzincan-İliç Belediye Başkanı Muhlis Doğan FETÖ’den Gözaltına Alındı

Erzincan ve Şanlıurfa'da, FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda, aralarında İliç Belediye Başkanı Muhlis Doğan'ın da yer aldığı 3 zanlı gözaltına alındı.

27 Kasım 2016 Pazar 10:18A+A-

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda, Erzincan'ın İliç ilçesi ile Şanlıurfa'da eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda, İliç Belediye Başkanı Muhlis Doğan ile daha önce belediyeden ihraç edilen bir kişi ve Şanlıurfa'da bulunduğu tespit edilen sözde "ilçe sorumlusu" gözaltına alındı. Zanlıların ev ve iş yerlerinde arama yapıldı.

Gözaltına alınan Belediye Başkanı Doğan ve eski belediye personeli ifadeleri alınmak üzere Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Şanlıurfa'da yakalanan zanlının da Erzincan'a getirileceği öğrenildi.

Son yerel seçimlerde MHP'den İliç İlçesi Belediye Başkanı seçilen Doğan, 21 Mart 2015'te istifa ederek AK Parti'ye katılmıştı. Doğan, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından AK Parti Genel Merkezince yürütülen soruşturma sonrası 12 Kasım'da partisinden ihraç edilmişti.

 

HABERE YORUM KAT