1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan’ın Talimatıyla Yurtlar Boşaltılıyor
Erdoğan’ın Talimatıyla Yurtlar Boşaltılıyor

Erdoğan’ın Talimatıyla Yurtlar Boşaltılıyor

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “paralel yapı” mensubu olduğu iddia edilen kişilere kiralanmış yurtlar geri alınıyor. Başbakan Yardımcısı İşler, paralel örgütün kiraladığı yurt binalarının geri alınması talimatını verdi.

20 Ağustos 2014 Çarşamba 11:17A+A-

Ayfer Mallı'nın haberi:

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'in talimatının ardından mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfı'na (TDV) ait olan Rize ve Afyon'daki öğrenci yurtları geri alındı. Paralel örgütün kiraladığı yurtların sözleşmeleri, süre bitimi sonrası yeniden uzatılmadı. Öte yandan TDV'nin Isparta'da paralel yapıya kiraladığı binasıyla ilgili de yasal işlemler başlatılacak. İşler, kendisine bağlı olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ile TİKA tarafından örgüte bağlı STK'lara verilen kaynakları da kestirdi.

EVLER KAPANIYOR

Bu arada örgütün üst üste aldığı başarısızlıklar cemaat tabanında da büyük tepkiye neden oluyor. Birçok vatandaşın Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası paralel yapıyla olan ilişkisini sonlandırdığı belirtildi. Paralel yapının evlerinde kalanlar arasında evleri terk edenlerin sayısı gün geçtikçe artarken örgüte bağlı öğrenci evleri de bir bir kapanmaya başladı. Esnafların da bu yapıdan desteğini çekmesi üzerine ekonomik bunalıma giren örgütün, birçok yurt, dershane ve kolejini kapatmak zorunda kaldığı belirtiliyor.

YENİ ŞAFAK 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT