1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Erdoğan'ı Pelikancıların Karargahına Kim Götürdü?
Erdoğan'ı Pelikancıların Karargahına Kim Götürdü?

Erdoğan'ı Pelikancıların Karargahına Kim Götürdü?

​​​​​​​Abdurrahman Dilipak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti tabanında en büyük eleştirilere neden olan Pelikancıların karargahı Bosphorus Global'i ziyaret etmesini eleştirdi.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 22:15A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pelikancıların merkezi olan ve Pelikan Yalısı olarak bilinen Bosphorus Global'i ziyaret ederken, yaklaşık 1.5 saatlik bir görüşme gerçekleştirmişti. Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü yazısında bu ziyarete ilişkin eleştirilerde bulundu:

“Seçimde son günlerde bir akıl Apo’nun kırmızı bültenle aranan kardeşini ekrana çıkardı. Bu akıl neden bu konuda direnmeye devam ediyor. AK Parti’nin bu konu ile ilgili kaybı İstanbul seçimlerinden daha büyük. Bu sessizliğe bir anlam vermek, yanlışta böylesine ısrarı anlamak kolay değil. Zararın neresinden dönülürse orası kârdır. Birileri Reisi Pelikancıların karargahına götürebiliyor, ama koskoca bir kitle bu rezalete dur deme konusunda Reise sesini duyuramıyor nasıl oluyorsa!

Aslında bu konuda, sadece sorunun çözülmesi yetmez. Bu yanlışı kim nasıl örgütledi ve buraya kadar getirdi ve kimse nasıl oldu da bu rezaleti görmedi, göstermedi. Bu konu son derece hayati önem taşıyan bir konu. “Yanılmışız” diye geçiştirilecek bir konu değil. Hatta, nasıl oluyor da hâlâ bugün birileri direnebiliyor ve belediyelere “Cinsiyet Eşitliği Komisyonu” kurulması için yazı gönderebiliyor!

Bakın, “Toplumsal cinsiyet eşitliği” üzerine 1.500’den fazla akademik çalışma yapılmış. Faiz ya da 15 Temmuz üzerine bu kadar çalışma yapılmamıştır. Bravo Türkiye Üniversiteleri! Anlaşılıyor, parayı veren düdüğü çalıyor. İstanbul Sözleşmesi ile ilgili 27.000’den fazla akademik makale var. Üniversiteler çalışıyor!?”

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

10 Yorum