1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan: Ey Hoca Bu Ülkeyi Karıştırma!
Erdoğan: Ey Hoca Bu Ülkeyi Karıştırma!

Erdoğan: Ey Hoca Bu Ülkeyi Karıştırma!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yerel seçim mitingleri kapsamında Türkiye'yi dolaşıyor. Burdur'da halka seslenen Erdoğan, Gülen'e seslendi ve çok açık konuştu.

27 Şubat 2014 Perşembe 14:09A+A-

Erdoğan, Burdur'da paralel yapıya ve telefon dinlemelerine yüklendi, Fethullah Gülen'e seslendi. Erdoğan, Mavi Marmara şehitlerinin ailelerinin telefonlarının dinlendiğine dikkat çekti: “Mavi Marmara şehitlerinin ailelerinin telefonlarını neye hizmet için dinlediniz? Kim istedi dinlemenizi? İhanet, alçaklık değil mi bu?”

***

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

-Rabbim kardeşliğimizi inşallah daim eylesin.

-Eski Türkiye demek yeniden koalisyon dönemleri demektir, yeniden kriz demektir, kaos demektir, yeniden gerilim, bunalım demektir. Eski Türkiye demek yolsuzluk, yoksulluk demektir, yeniden yasaklara dönüş demektir. Eski Türkiye demek, içine kapanmış, iddiaları olmayan, hedefleri olmayan, projeleri olmayan dünyada esamesi okunmayan bir Türkiye demektir.

79 yılda 239 milyan dolar 11 yılda 800 milyar dolara çıkan bir Türkiye var. 

PARALEL VİRÜS

-Bizi bölmek parçalamak isteyenler var. Paralel yapı virüsü bizim birliğimizi bölmek için ortaya çıktı ama başarılı olamayacaklar.

BUNLAR MONTAJCI

-Bunlar montajcı, montajcı. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış ama bunlarınki yanmadı. Aldı bir sabah rüzgarı aldı götürdü ve mum söndü.

12 UÇAK MÜCEVARAT KAÇIRILDI

-Ankara'daki bütün hükümet erkanı ve Demokrat Parti başkanlarının beraberlerinde 12 uçak dolusu altın mücevaratı ve parayı yurt dışına kaçırmaktayken yakalandıkları" iddiasının yer aldığı tebliğini göstererek, "Bu ülke hangi badirelerden geçti, bu CHP bu ülkede nemenem işler çevirdi. Hep bunların arkasından, hep bunlardan istifade ederek Türkiye'de iktidar olmaya çalıştı.

TÜRKİYE CHP'Yİ HİÇBİR ZAMAN İKTİDAR YAPMADI

-Bu CHP Türkiye'de ne menem işler çevirdi. Hep bunlardan yararlanarak Türkiye'de iktidar olmaya çalıştı. Halk bu partiyi hiçbir zaman iktidar yapmadı. Burdur'un yerel yönetimini bunlara emanet edecek misiniz? (Hayır sesleri yükseliyor)  O nedenle çok çalışacağız. Gümbür gümbür çalışacağız.

BUCAK'IN SAHLEBİ

-Bucak'a gelirsem. Uşak'ı ne yapacağız. Uşak'ta mitingimiz var. Ama Bucak hep gönlümde. Ben Bucak'ın sahlebiyle besleniyorum. Dünyanın her yerinden gelen misafirlerime Bucak sahlebi ikram ediyorum.

TÜRKİYE'YE AĞIR BEDELLER ÖDETMEK İSTİYORLAR

-Menderes'e hangi itiraflar atıldıysa bugün bize de aynısı ses kayıtları ve montajla yapılmak isteniyor. Türkiye'ye bir kez daha ağır bedel ödettirmek istiyorlar.

-CHP istese de istemese de Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapılacak. CHP'nin İstanbul adayı İstanbul'un silüetini bozuyorlar diyor. Sorsanız ona silüet nedir diye bilmez. Takım elbise zanneder. Bunlarda iftira var, yalan var. Montajlarla rant sağlamaya çalışıyorlar.

CHP'NİN HOCASI KASET TUTUŞTURDU

-Bunların hakkında da mahkeme açılacak. Biraz sabredin. Okyanus ötesinden CHP'nin Hocası, bu Genel Müdür'ün eline bir montaj ses kaydı verdi. Önceki rezaletlerden ders almayan Genel Müdür, şimdi de eline tutuşturulan bu montajla işi idare etmeye çalışıyor. Çünkü bu senaryoda Hocası ona bu görevi verdi.

EY HOCA BU ÜLKEYİ KARIŞTIRMA

-Ey hoca, eğer bir yanlışın yoksa Pensilvanya'da durma. Senin vatanın Türkiye ise buyur Türkiye'ye, vatanına gel. Siyaset de yapacaksan çık meydanlarda siyaset yap ama bu ülkeyi karıştırma, huzurunu bozma. Ulusal güvenliğimizi tehdide yönelik birçok provakatif eylemelerin içinde bulunma.

TÜRKİYE'NİN BAĞIMSIZLIĞI'NA SALDIRIDIR

-Ulusal güvenliğimizi tehdit etme. Bu iş artık istiklal mücadelesidir. Çok ciddi saldırılarla karşı karşıyayız. Bu saldırı benim şahsıma yönelik bir saldırı değildir. Benim aileme, ardaşlarıma ve hükümete değil. Türkiye'nin bağımsızlığına yapılan bir saldırıdır.

HANGİ ÜLKE ADINA DİNLEMELERİ YAPTIN?

-Savcıya soruyorum, sen hangi ülke adına bu dinlemeleri yaptın Polise de soruyorum, tabii polis derken tüm polisleri değil bu işi yapanları kastediyorum, o dinlemeleri, ey polis sen hangi ülke adına yaptın Benim ülkemin, Türkiye Cumhuriyeti'nin en mahrem bilgileri başka ülkelerin adına çalışan casuslar tarafından dinleniyor, servis ediliyor ve bu ülkenin savcısı, hakimi hala buna kayıtsız kalıyor.

MAVİ MARMARA ŞEHİTLERİNİ NEDEN DİLEDİNİZ?

-Üç yıldan fazla bir süre, Selam Örgütü adı altında Mavi Marmara şehitlerinin ailelerinin telefonları da dinleniyor. Şu alçaklığa, ihanete bakar mısınız? Bunu niye dinlerler, soruyorum niye dinlerler? Sizden bunları dinlemenizi, takip etmenizi kim istedi? Ne adına dinlediniz? Neye hizmet etmek için dinlediniz?

HİZMET İÇİNDEKİ KARDEŞLERİME SESLENİYORUM

-Hizmet içindeki kardeşlerime sesleniyorum. Bu paralel yapı büyük bir ihanetin içine girmiştir. Bu örgüt uluslararası ajanlar için çalışmış. Ortada büyük casusluklar faaliyetleri var. Bu korkunç girişimi görmelerini istiyorum. 

YOĞUN BAKIMDA İDDİALARINA YANIT

-Yoğun bakımda buraya geldim. Dün MGK'dan sonra yoğun bakıma soktular beni. Çıktım. Geldim. Ya öldürecekler ya kaldıracaklar kendileren göre. Allah'ın verdiği canı kimse Allah'tan başka alamaz. 

BU YAPININ DERSHANELERİNİ OKULLARINI BIRAKIN

-Bu paralel yapının bir gazetesi var. Zorla dayatılarak satılan abone yapılan bir gazete. Dershaneye yazılıyorsan zorunlu gazete geliyor. Bırakın bunların dershanelerini, bırakın bunların okullarını falan. 'Bize devletin okulları yeter' deyin, biz burada size her türlü hizmeti vereceğiz.

Kaynak: Haber7

HABERE YORUM KAT

2 Yorum