1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. El Ahram'dan Photoshop'lu Mübarek!
El Ahramdan Photoshoplu Mübarek!

El Ahram'dan Photoshop'lu Mübarek!

Mısır'ın yarı resmi gazetesi El Ahram, ABD'deki Abbas-Netanyahu görüşmesinde çekilen bir fotoğrafta Hüsnü Mübarek'in durduğu yeri içine sindiremedi...

16 Eylül 2010 Perşembe 11:54A+A-

El Ahram, fotoğrafın üzerinde oynama yaparak orijinal fotoğrafta arkada görünen Mısır Başkanı Hüsnü Mübarek'i en öne yerleştirdi.

Mısır'da yayımlanan "El Mısıri El Yevm" gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde, Reuters tarafından, ABD Başkanı Barack Obama, Ürdün Kralı Abdullah, İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu, Mahmud Abbas ve Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in beraber yürürken çekilen fotoğrafının, El Ahram tarafından fotoshop tekniği ile değiştirildiği belirtildi.

Reuters'in orijinal fotoğrafında ABD Başkanı Obama en önde yürürken, Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek'in arkada olduğu görülüyor. El Ahram gazetesinin dünkü sayfasında ise, Mübarek beşli grubun önünde yer alıyor.

Haberde, yarı resmi ve ülkede en prestijli gazetelerden biri olan El Ahram'ın, fotoğrafta yaptığı oynamanın diğer medya organları tarafından eleştirildiği kaydedildi.

HABERE YORUM KAT