1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ekran Dar Geldi: Biri Kibirli Diğeri Anlama Özürlü (VİDEO)
Ekran Dar Geldi: Biri Kibirli Diğeri Anlama Özürlü (VİDEO)

Ekran Dar Geldi: Biri Kibirli Diğeri Anlama Özürlü (VİDEO)

Halk TV'de Baransu'nun tutuklanması konusundaki yorumuna Ruhat Mengi'den gelen yanıta çok sinirlenen Metin Feyzioğlu canlı yayını terk etti.

09 Mart 2015 Pazartesi 18:10A+A-

Ruhat Mengi'nin moderatörlüğünde gerçekleşen 'Her Açıdan' programına konuk olan Metin Feyzioğlu, Ruhat Mengi'nin kendisini yanlış anlamasından ve sözünü kesmesinden rahatsız olunca canlı yayını terk etti. 

BARANSU KAVGASI İPLERİ KOPARDI

Yayında yaşanan tartışmanın ardından reklama girilmesiyle programı terk eden Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Twitter'dan yaşanılan olayla ilgili açıklama yaptı. 'Yapılan hakaretler sebebiyle Her Açıdan programını terk ettim. Herkese söz verip, sıra bana gelince duymak istediğini söyletmeye çalış.' diyerek yaşanılanlara tepki gösterdi.

Metin Feyzioğlu, Mehmet Baransu'nun tutuklanması konusundaki değerlendirmesine Ruhat Mengi'den gelen tepki üzerine çok sinirlendi. Feyzioğlu, Ruhat Mengi'nin kendisine hakaret ettiğini söyleyerek programı terk etti.

İşte  Metin Feyzioğlu'nun yayını terk etmesine neden olan o diyaloglar:

'SİZİN KULAĞINIZA BİR ŞEY GELİYOR ORADAN' 

Metin Feyzioğlu: Ben Mehmet Baransu'nun tutuklanmasına karşı değilim ki... Demin uzun uzun anlattım. Ama bir yandan sizin kulağınıza birşey geliyor oradan reklam arası filan diye... Bakın çok açık söylüyorum ben size..

Ruhat Mengi: Sayın Feyzioğlu lütfen, çok rica ederim. Ben size böyle laflar etmiyorum. Siz de bana edemezsiniz efendim. Kulağııza birşey geliyor filan... Ben burada size sorularımı soruyorum. Kendi görüşümü söylüyorum. Siz de bana söylüyorsunuz.

Metin Feyzioğlu: Ben de size görüşümü söylüyorum hanımefendi.Baransu'nun tutuklanmasına karşı çıkıyorsun diyemezsiniz. Ben Baransu'nun tutuklanma sebebine karşı çıkıyorum. Çünkü yarın öbürgün siz tutuklandığınızda aynı sebeple tutuklanacaksınız. Önünüzdeki kağıtlarda gizli bilgi vardır diye tutuklanacaksınız. Siz bana demediniz mi; 'Sizi rahat takip edemiyorum. Sürekli kulağıma dışardan birşey geliyor. Ben onu söylüyorum. Siz bana ne diyorsunuz?

Ruhat Mengi: Hayır, reklam için uyarılar kesinlikle. Bakın ben size diyorum ki, bu savcılar daha önce Çelebi'ye ve diğerlerine kumpas yapanlar olabilirler mi? Ama o ayrı bir dava. Bundan dolayı yargılanmalılar. Ama burada 17-25 Aralık'ı ortaya çıkardılar diye, tapeleri niye efendim...

'BEN ANLAMAYI BECEREMEYEN KİŞİ Mİ OLUYORUM?'

Metin Feyzioğlu: Elbette efendim. Elbette bu sebeple soruşturmaları yanlış. Ben bunu söylüyorum zaten. Açıni okuyun. Sadece Google'a sorun bu konuda ne dediğimizi ama bu ikisini birbirinden ben gayet güzel ayırabiliyorum. Bu kumpası yaptıkları için soruşturulmalılar. Fakat 17-25 Aralık için soruşturulamazlar. Ama 17-25 Aralık'ı yapıyorlar diye vatansever ilan edilmelerine karşıyım. İlk dakikadan beri size 1 defa değil, 5 defa değil. Belki 10 defa söyledim. Anlatmayı beceremedim. Bitti.

Ruhat Mengi: Estağfrullah. E bu arada bende galiba anlatmayı beceremeyen kişi oluyorum.

Metin Feyzioğlu: Sanıyorum. Sanıyorum, sanıyorum. Çünkü çok defa anlattım ben bunu.

"SİZ YİNE SİNİRLİSİNİZ"

Ruhat Mengi: Siz sinirlisiniz yine sanıyorum. Geçen defa da bir program yapmıştık.Aynı şey oldu yine. Çok zor oluyor böyle.

Metin Feyzioğlu: Ben hiç sinirli değilim hanımefendi. Sadece Baransu'nun niçin tutuklandığının sebebini anlatmaya gayret ediyorum. Ama anlatamadım. Siz bilirsiniz. Siz sorun efendim.

Ruhat Mengi: Sayın Feyzioğlu, ben size az önce iç güvenlik yasası dediğimde de o bir diktatörlük yasasıdır dediniz. Mesela, neden Erdoğan bu yasa olmazsa seçimi silahların gölgesinde yaparız diyor? Neden 6-7 Ekim olayları olmasaydı biz bu yasayı çıkarmazdık diyor. Gezi olmasaydı neden çıkarmak zorunda kalmazdık diyor. Peki sen Gezi olmadığında polisin silah kullanmasını kolaylaştırmaya mı çalışıyorsun? Halkın bunları sormaya hakkı var. Biz de bu konuları sizlerle aydınlatmaya çalışıyoruz. Çok teşkkür ederim. Sevgili seyirciler, kısa bir reklam arasından sonra bu heyecanlı tartışmamıza devam edeceğiz.

ÖNCE "RANDEVUSU VAR" DEDİ SONRA..

Yaşanan bu tartışmanın ardından reklam arası verilen programda izleyenler dönüşte Metin Feyzioğlu'nu göremedi. Durumu toparlamak için 'Sevgili izleyiciler devam ediyoruz programımıza. Türkiye Barolar Birliği Başkanı sayın Metin Feyzioğlu'nun bir randevusu varmış. Onun için randevusuna yetişmek üzere çıktı. İnşallah başka bir programda size onu dinletiriz.' açıklamasını yaparak programa devam eden Ruhat Mengi, Metin Feyzioğlu'nun hesabından attığı tweetler nedeniyle programı kapatmadan önce bir kez daha açıklama yapmak durumunda kaldı. 

REKLAM ARASINDA PROGRAMI TERK ETTİ! 

'Sevgili izleyiciler ben, Türkiye Barolar Birliği Başkanı sayın Metin Feyzioğlu'nun Türkiye için ne kadar önemli bir kişi olduğunu bildiğim için onun saygınlığını korumak üzere 'Bir randevusu vardı. Ayrılmak zorunda kaldı.' dedim; fakat kendisi Twitter'dan 'programı ben terk ettim.' demiş. Burada bir tartışma yaşandı, evet. Çünkü bu programın da bir formatı var.Programın yöneticisi de benim. Burada miting konuşması yapar gibi başayıp da canınızın istediği gibi konuşamazsınız. Çünkü ben burada yüzlerce soruyla geliyorum. İzleyicimin merak ettiği, Türk halkına yararlı olacak, çözümleri, soruları burada tartışmak ve konuşmak zorundayım. 

'KENDİSİ KIZARAK GİTTİ! NASIL İSTERSE...'

Sayın Feyzioğlu'nun kendi istediğine uymadığı için bu format, daha önce de biz bir programda böyle bir tartışma yaşamıştık. O tek başına katılmak istiyor programa. Ben konuşayım, kimse sözümü kesmesin. Ben 20 dakika, 15 dakika... Böyle birşey yok. Bu aralar biliyorsunuz 20 dakika... Burada biliyorsunuz 4 tane konuğum var benim. Hepsini düşünmek zorunadyım. O soruların çözülmesi lazım. Eğer ben size z'yi soruyorsam ve a'dan başlıyorsanız konuşmaya; z'ye gelemeyeceksiniz demektir. Malesef bu tür hatalar olabiliyor. Ben kendisine daha önce de anlatmıştım. Twitter'da öyle yazmış. Evet, ben de kalmasını istemedim. Arkamı dönüp, yüryüp gittim. Kaldı. Sonra da kendisi kızarak gitti. Nasıl isterse. Türkiye için önemli bir insandır Türkiye Barolar Birliği Başkanı. Saygı duyuyorum. Kendisine de katıldığı için teşekkür ediyorum, iyi günler diliyorum. '

Metin Feyzioğlu'nun Twitter'dan yaptığı açıklamalar:

*'Yapılan hakaretler sebebiyle Her Açıdan programını terk ettim. Herkese söz verip, sıra bana gelince duymak istediğini söyletmeye çalış. 

*Reklam sonunda program sunucusu geldi ve 'Sadece sorularıma cevap vereceksiniz' dedi. Peki sormadıkları? Bu kaprise prim vermem. 

*Ruhat Hanım'ın şu anda dediği gerçek dışıdır. 10 dk konuşmama tahammül edilememiştir. Verdiği sözü tumamıştır. Yakışmamıştır. 

* Herkesin sözünü hiç kesmeden konuşma hakkı vermemiş, figüran muamelesi yapmıştır'

TV HABER

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum