1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Ebu Ubeyde: 2’si İHA, 3 İsrail Uçağı Düşürdük!
Ebu Ubeyde: 2’si İHA, 3 İsrail Uçağı Düşürdük!

Ebu Ubeyde: 2’si İHA, 3 İsrail Uçağı Düşürdük!

İzzeddin el Kassam Tugayları bu akşam Gazze saldırıları ile ilgili açıklama yaptı.

18 Kasım 2012 Pazar 01:26A+A-

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın resmi sözcüsü Ebu Ubeyde, Kassam adına İsrail'e meydan okuyan bir açıklama yaptı.

Ebu Ubeyde, Gazze'den yayın yapan el-Aksa televizyonundan canlı yayınlanan konuşmasında İsrail'in saldırılarına 900 füzeyle karşılık verdiklerini, 3 savaş uçağını (2 İHA ve 1 F-16) üşürdüklerini açıkladı.

Timetürk’ten Oğuz Eser’in haberine göre İsrail'in hava ve kara üslerinin hedef alındığını belirten Ebu Ubeyde, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Şu ana kadar 900 füze saldırısı düzenledik. Bu rakam, 2009'daki savaşın 10 katıdır. 

Tel Aviv ve Kudüs'teki hedefleri, Fecr-5 füzeleriyle vurduk. Hedeflerimize tam isabet ettiğimizi biliyoruz. Düşman, şimdiden hasar tespiti yapmakla meşgul olabilir.

M-75 füzesi, yüzde 100 yerli üretimdir. Menzili, 75 ya da 80 km. dir. Düşmanın "Demir Kubbe" kalkanını aştık. Kassam, yeni savaş metotlarıyla düşmanı şoke etti. Daha çok sürprizimiz olacak...

İsrail askeri aracını 3 km mesafeden vurduk. Düşmanın iki uçağını vurmayı başardık. Üçüncüsü Gazze'nin batısında denize düştü. Denize düşürdüğümüz F-16'nın parçalarını toplamaya başladık. Düşman, düşen uçağını açıklamak zorunda kalacak."

Sığınaklara Doluşmanızı Liderleriniz İstedi

5 milyon İsraillinin füze tehdidi altında yaşadığını belirten Ebu Ubeyde "5 milyon İsrailli ateşimiz altında. Siyonistlere sözümüz şudur: Sizin sığınaklara doluşmanızı liderleriniz istedi" dedi.

İzzeddin el-Kassam Tugayları Genel Komutan Yardımcısı Ahmed el-Caberi'nin şehit edilmesinin kendilerini yıldırmadığını belirten Ebu Ubeyde "Liderlerimize düzenlenen suikastlar, bizim için yeni bir fetih ve yeni bir zaferdir" dedi.

Ebu Ubeyde yaklaşık 5 dakika süren konuşmasında, İsrail'in Gazze'deki direnişin askeri gücüne büyük darbe vurduğu iddialarını kesin bir dille yalanladı.

El-Kassam ve Gazze'deki diğer direniş hareketlerinin oldukça iyi konumda olduklarını belirten Ebu Ubeyde, Arap ve İslam dünyasının desteğin beklediklerini söyledi.

İsrail'in kara operasyonuna karşı da uyarılarda bulunan Ebu Ubeyde "Düşmanın Gazze'ye düzenleyeceği bir kara harekatı, her zamankinden daha aptalca bir karar olacak" diye konuştu. 

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum