1. HABERLER

  2. HABER

  3. EĞİTİM

  4. "EBA çok kalabalık" hatası vererek çöktü
"EBA çok kalabalık" hatası vererek çöktü

"EBA çok kalabalık" hatası vererek çöktü

EBA’ya giriş yapmak isteyen öğrenciler uygulamada "EBA çok kalabalık" hatası ile karşılaştı.

22 Eylül 2020 Salı 12:27A+A-

EBA üzerinden uzaktan eğitimini devam ettiren öğrenciler uygulamaya erişim problemi yaşadı. Sıkıntının devam etmesinin ardından Bakan Selçuk’tan son dakik açıklaması geldi.

Bakan Selçuk'un açıklamaları şu şekilde;

"Aksaklıkların giderilmesi için çalışmalar yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı olarak konu ile ilgili bir takım çabalar içindeyiz, EBA destek merkezlerinin 8668 olduğunu ifade ederken aslında bunun da çözüm yollarımızdan bir tanesi olduğunu vurgulamak isterim bu arada hayırseverlerimizin desteği var onlara da çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin çok büyük bir kısmının erişimi ile ilgili başka yollar metodlar oluşturuyoruz."

EBA kullanıcı sayısının sıçrama yapmasıyla birlikte uygulamada problemler meydana geldi. Bakan Selçuk uygulamadaki problemlerin kısa süre içerisinde giderileceğini belirtti.

"EBA çok kalabalık hatası" yaşanan yoğunluktan dolayı kullanıcıların karşısına çıkıyor. Sisteme beklenenden çok kişinin aynı anda girmesiyle birlikte oluşan teknik sorun nedeniyle bu hata meydana geliyor. EBA çok kalabalık hatasının ayrıntılı içeriğinde ise şu satırlara yer veriliyor: "Şu an yüz binlerce öğretmen ve öğrenci EBA'da. Yoğunluk yüzünden sorun yaşamış olabilirsin! Bu süreçte EBA TV kanallarımız yanında." Bu tip bir hatayla karşılaşan kullanıcıların sisteme yeniden girmeye çalışmaları ya da alternatif yolları kullanmaları gerekiyor.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum