1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LÜBNAN

  4. Dün Öyle Bugün Böyle! (VİDEO)
Dün Öyle Bugün Böyle! (VİDEO)

Dün Öyle Bugün Böyle! (VİDEO)

Nasrallah, yıllar önce yapmış olduğu bir konuşmada Peygambere ve Allah'a hakaret edenlerin idam edilmesi gerektiğini söylemiş, Charlie Hebdo dergisine saldırı düzenleyen Kouachi kardeşleri ise tekfirci ve terörist olarak tanımlamıştı.

12 Ocak 2015 Pazartesi 14:56A+A-

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Esed rejimi yanında Suriye'de birçok katliama imza attı.
 
"Roketlerinizi İsrail'e kilitledik" açıklamasıyla Hizbullah hareketi, Esed rejim ile birlikte asker ve silah gücüyle Suriye halkına kan kusturmayı sürdürüyor.
 
Fransa'da geçtiğimiz günlerde Charlie Hebdo dergisine Peygambere hakaret ediliyor diye saldırı düzenleyen Kouachi Kardeşleri tekfirci ve terörist olarak tanımlayan 
Hasan Nasrallah, 12 kişinin öldüğü saldırıyla ilgili 'Saldırıyı gerçekleştirenler, Allah'ın Peygamberine, kitap yazıp aşağılayıcı filmler çekenlerden daha ağır hakaret ettiler' dedi.
 
Nasrallah yıllar önce Peygambere ve Allah'a hakaret edenler hakkında şu konuşmayı yapmıştı:
 
Salman Rüşdi Mürteddir, İdam Edilmeli
 
Veli-i Fakih Temsilcisi ve 15 Hordad Vakfı sorumlusu Hasan Sanei bir bildiri yayınlıyarak, Hz Peygamber-s- Efendimize hakaret çerikli filmin yayınlanmasını kınadığını belirtmenin yanı sıra, İmam Humeyni'nin mürted Salman Rüşdi'nin idam edilmesine dair verdiği fetvanın uygulanması bağlamında belirlenen ödülün 500.000 dolar artışla 3.300.000 dolara çıkartıldığını kaydetti. 
   
Hasan Nasrallah, Hazreti Muhammed’i aşağılayıcı ifadelere yer veren “Innocence of Muslims” adlı filmi protesto etmek için vatandaşları başkent Beyrut’ta düzenlenecek büyük gösteriye katılmaya çağırdı. Televizyondan yaptığı açıklamada Nasrallah, ülkenin başka kentlerinde de İslam karşıtı filmi protesto etmek için gösteriler düzenleneceğini kaydetti.

İran’da Salman Rushdie hakkında verilen ölüm fetvası, yazarın medyada sık görülmeye başladığı şu günlerde yenilendi. Ayetullah Humeyni, 1989’da Şeytan Ayetleri/ Satanic Verses romanı nedeniyle ünlü yazar hakkında ölüm fetvası çıkarmıştı. Fetvanın yerine getirilmesi halinde, İslam dünyasında tepkiyle karşılanan Innocence of Muslims filminin hiç çekilmeyeceğini iddia eden yarı resmî bir kurum, fetvayı yeniden gündeme getirdi.
 
İran devlet televizyonun haberine göre, İmam Ali Hamaney’in eserlerini yayınlama ve koruma bürosu bu münasebetle yaptığı açıklamada, İmam Humeyni’nin Şeytan Ayetleri isimli kitabın yazarı Salman Ruşdi’nin mürted olduğuna dair fetvasının uygulamada olduğu ve bunun değiştirilemeyeceğini, zira İslam dininin mürtetlerle ilgili hükmünü bizzat İmam Humeyni’nin yayınladığını bildirdi.
 
25 Aralık 1987’de, dünya emperyalizmi ve Siyonizm’inin katkılarıyla ve mürted yazara siyasi ve mali destekleriyle Şeytan Ayetleri isimli kitap yayınlanmış ve yine sözkonusu çevrelere bağlı medya kuruluşları tarafından da pompalanarak ciddi bir şekilde dünyanın dört bir yerinde yayınlanmıştı ki, İslam dini ve İslam peygamberine yönelik ağır hakaretlerin yer almasının ardından İmam Humeyni, bunun sıradan bir kitap olmadığını, aksine İslam dini ve Müslümanları hedef aldığını belirterek, sözkonusu şom kitabın yazarı hakkında da mürted hükmü yayınlamıştı.

ISLAH HABER

 

HABERE YORUM KAT

3 Yorum