1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Direnişçilerden Türkmen Dağı'nda Esed Rejimine Ağır Darbe: 200 Ölü ve Yaralı
Direnişçilerden Türkmen Dağı'nda Esed Rejimine Ağır Darbe: 200 Ölü ve Yaralı

Direnişçilerden Türkmen Dağı'nda Esed Rejimine Ağır Darbe: 200 Ölü ve Yaralı

Suriyeli direniş gruplarının "Ve Harridil Muminin (İnananları Teşvik Et)" isimli operasyon odası, geçtiğimiz gün Lazkiye'de başlatılan saldırının bilançosunu açıkladı.

12 Temmuz 2019 Cuma 17:57A+A-

Suriyeli direniş gruplarından Hurras ed Din öncülüğündeki "Ve Harridil Muminin (İnananları Teşvik Et)" isimli operasyon odası, geçtiğimiz günlerde Lazkiye'de başlatılan operasyonun bilançosunu açıkladı.

Operasyon odasının, bölgedeki diğer muhalif gruplarla birlikte Lazkiye'nin Türkmen Dağı bölgesinde başlattığı operasyonlarda Rusya destekli Esed rejiminin ağır kayıplar verdiği ifade edilmiş, bazı bölgeler direnişçilerin eline geçmişti.

d_q6vznvaaionk1.jpg

"200 ölü ve yaralı"

Operasyonla ilgili bugün söz konusu operasyon odası tarafından yapılan açıklamada, operasyon neticesinde Esed rejimi güçlerinden 200 kişinin öldüğü ve yaralandığı, biri üst düzey rütbeli 4 kişinin esir alındığı, bir tank ve bir mühimmat deposunun imha edildiği belirtildi.

Operasyonların Türkmen Dağı'nda eş zamanlı olarak 20 ayrı rejim noktasına yönelik düzenlendiğini ifade etti.

Operasyon neticesinde çok sayıda silah ve mühimmat da ele geçirildi. Ele geçirilenler arasında güdümlü tanksavar füzelerinin de bulunduğu dikkat çekti.

9 Temmuz sabahı başlatılan operasyona Cebel İslam, Ketaib el İman ve Özbek İmam Buhari Ketibesi de katılmıştı.

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT

1 Yorum