1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İlker Başbuğ’a Afrin Cevabı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İlker Başbuğ’a Afrin Cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İlker Başbuğ’a Afrin Cevabı

İlker Başbuğ’un “Afrin operasyonu siyasete alet edilmesin” sözlerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan “Afrin Harekatını siyasete alet edenler beyefendinin beraber hareket ettiği tiplerdir. Esed'in yanına giden kimler; onu, onlarla paylaşsın.” dedi.

13 Şubat 2018 Salı 14:27A+A-

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un Afrin sözlerine ilişkin soruya şu cevabı verdi:

"Ben tabii bunu az önce duydum. Ve bir Genelkurmay Başkanı'ndan emekli de olsa, böyle bir açıklama bizler için büyük bir talihsizliktir. Bir defa siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? Askerin görevi nedir, ülkesine saldıranlara karşı haddini bildirmektir. Asker, kışlasının içerisinde oturup saldırıları izleyecek mi? Böyle bir durumda mı olacak? Siyasete alet edildiğini neye dayanarak söylüyor. Gerekli cevabını alacak. Böyle bırakılamaz. Ne demek Afrin Harekatı siyasete alet edilemez. Asıl Afrin Harekatını siyasete alet edenler zannediyorum beyefendinin beraber hareket ettiği tiplerdir. Kimlerle hareket ediyorsa onlar siyasete alet ediyordur. Esed'in yanına giden kimler onu onlarla paylaşsın. Şuandaki iktidarla değil. Asla da bunu böyle konuşmasını tasvip etmemiz mümkün değil. Yazıklar olsun!"

HABERE YORUM KAT

1 Yorum