1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Cübbeli lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü’den asparagasa devam!
Cübbeli lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü’den  asparagasa devam!

Cübbeli lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü’den asparagasa devam!

"Cübbeli Ahmet Hoca"' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, konuk olduğu bir programda, Türkiye'deki selefi derneklerin silahlandığını ve ciddi bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

10 Eylül 2020 Perşembe 14:01A+A-

HAKSÖZ HABER

Her fırsatta iftiraya maruz kaldığından yakınan Cübbeli lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü iftirada sınır tanımıyor. Hiçbir delile dayanmayan, tümüyle dedikodu mahsülü sözlerle Müslümanlara iftira atarak kamuoyunda tehlike çanları çalıyor.  

'Tarafsız Bölge' programında Ahmet Hakan, Hakan Bayrakçı ve Nedim Şener’in sorularını cevaplayan Ünlü, daha önce dillendirdiği asılsız iddiasını bir kez daha tekrar etti. Cübbeli, programda son dönemde Türkiye'de artan selefi akımlara ve bunların dernekleşme faaliyetleri ile alakalı dayanaksız iddialarını yine hiçbir delil, veri ortaya koymaksızın ifade etmeyi sürdürdü.

Son günlerde tartışılmakta olan bir tarikat şeyhinin rezaletlerinin konu edinildiği programda Cübbeli şöyle konuştu:

"2 bin dernek var. Silahlanma işine dikkat edilsin. 2 bin tane selefi dernek silahlanıyor. Şahıslar pompalı mompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar. Özellikle Batman, Adıyaman taraflarında çok selefi akım var. Selefi tarafıyla İran yanlısı Şii tarafın çatışması hazırlanıyor. Barut gibi. Bu silahlanmayı durdurun. Yarın bu işin önünü alamayız. Birisi 'şeyhim ' diye cihat ilan edecek öbürü mehdiyim diyecek. Birbirine öldürür bu Müslüman millet. Asker bunları vurmak zorunda kalacak. İzmir kaynıyor. Bunlar nasıl müsaade ediliyor. Mutlaka kontrol edilmesi lazım."

HABERE YORUM KAT

12 Yorum