1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Cübbeli fetvayı verdi: “Mustafa Kemal Aleyhinde konuşmak caiz değildir”
Cübbeli fetvayı verdi: “Mustafa Kemal Aleyhinde konuşmak caiz değildir”

Cübbeli fetvayı verdi: “Mustafa Kemal Aleyhinde konuşmak caiz değildir”

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Habertürk TV’de katıldığı Gerçek Fikri Ne programında, “Mustafa Kemal aleyhinde konuşmak caiz değildir” dedi.

11 Ekim 2020 Pazar 16:04A+A-

Cübbeli Ahmet, Habertürk TV'deki programda kendisine yöneltilen, "Mustafa Kemal Atatürk konusunda düşünceleriniz nedir?" sorusuna şu şekilde cevap veriyor:

"E bunu kaç kere anlattık. Mustafa Kemal Atatürk bu devletin kurucusu, bunun aleyhine konuşulmaz. Konuşmak caiz değil. Asla bunun aleyhine konuşulmaması gerekir. Cumhuriyet bizim devletimiz, son olarak kurulmuş devletimizdir. Biz bu devlete vergi vermek görevimiz. Askere gitmek görevimiz. "

Sık sık sansasyonel açıklamalarla gündeme gelen Cübbeli, bu aralar resmî ideolojiye ve Mustafa Kemal’e methiyeler dizme yarışına girmiş! Cübbeli, Atatürk aleyhinde konuşmanın caiz olmadığını söylüyor. Ancak kendi zaviyesi dışındaki bir düşünceye mensup Müslümanlar hakkında asılsız ithamlarda bulunmayı ve iftira atmayı caiz görüyor!

Tarih zalimlere meyleden hoca kılıklı nice utanmazların rezil olma hikayeleri ile doludur. Ya bu dünyada, olmadı ahirette! 

 

HABERE YORUM KAT

23 Yorum