1. HABERLER

  2. HABER

  3. Cizre'deki Saldırılarda Bir Müslüman Katledildi (VİDEO)
Cizre'deki Saldırılarda Bir Müslüman Katledildi (VİDEO)

Cizre'deki Saldırılarda Bir Müslüman Katledildi (VİDEO)

PKK'lıların ilçede Müslüman ailelerin oturduğu evleri uzun namlulu silahlarla taradı 3 evi de ateşe verdi. HÜDA PAR ilçe yöneticilerinden Aziz Deniz'in babası Abdullah Deniz'in açılan ateş sonucu evinde katledildiği öğrenildi.

27 Aralık 2014 Cumartesi 14:00A+A-

HÜDA PAR'lı yetkililerin verdiği bilgiye göre, Şengal'de öldürülen 4 YPG militanının cenazeleri gece saatlerinde Habur Sınır Kapısından alınarak Cizre'ye getirildi. Kobani bahanesiyle ikinci bir 6-7 Ekim olayları çıkarmaya çalışan PKK yandaşları, HÜDA PAR'lıların oturduğu Nur Mahallesine saldırdı.

Gece 03.00'ten beri devam eden olaylarda çok sayıda eve uzun namlululu silahlarla ateş açıldı, 3 ev ateşe verildi. HÜDA PAR ilçe yönecilerinden Aziz Deniz'in babası Abdullah Deniz'in açılan ateş sonucu evinde katledildiği duyuruldu.

Dün gece Cizre'deki Nur Mahallesi'ni kuşatma altına alıp dindar insanların evlerine uzun namlulu silahlar ile saldırıp, bazı evleri de ateşe veren PKK'lılar yollara da iş makinaları ile hendekler kazıp, toprak yığınları ile barikatlar kurdu.  PKK yandaşlarının yayınladığı görüntülerde Nur Mahallesine girmeye çalışan güvenlik güçlerine ait zırhlı araçlar yollara kazılan hendeklerden dolayı ilerleyemedi. Derin hendek ve yüksek toprak yığınlarının yanında görüntülenen iş makinalarının BDP'li Cizre Belediyesi'ne ait olduğu iddia edildi.

Hamile kadın ve çocukların yaşadığı ev ateşe verildi

Ateşe verilen evlerden birinde hamile kadın ve çocukların bulunduğu bu kişilerin duvarların balyozlarla kırılarak tahliye edildiği öğrenildi.

yenisafak.com.tr'ye açıklama yapan HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi Erdal Elibüyük, Nur Mahallesi'ne giren yollara hendekler kazınarak araç giriş çıkışınının bu şekilde engellendiği ve elektrik ile telefon hatlarının da kesildiğini söyledi.

 

Saldırlanlar dağdan inen PKK'lılar

Elibüyük şunları söyledi: "Bu Mahalle 3-4 aydır saldırı altında olan bir mahalle. 6-8 Ekim olaylarına benzer bir kalkışma bu. Güvenlik güçleri zamanında müdahale etmezzse çok sayıda ölüm haberi gelir. Sonuç itibariyle bir partilimizin babası evinde şehit edildi. Saldırıyı yapanlar dağdan inen PKK militanları. Gelişi güzel sokak çatışması değil. Evler önceden tespit edilmiş. Bu doğrultuda evler silahla taranıp sonra da ateşe verildi."

aa_picture_20141227_4143366_high-jpg20141227134722.jpg

indir-(1)-002.jpg

indir-(3)-002.jpg

indir-(2)-001.jpg

indir-(4)-002.jpg

indir-004.jpg

 

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT